Новації у законодавстві з 1 січня 2014 року


ГУ Міндоходів у Київській області повідомляє, що з 1 січня 2014 року набирають чинності нововведення в податковому законодавстві. Звертаємо увагу на деякі наступні зміни, які відбулися в оподаткуванні з нового року.
Скасування Свідоцтва платника ПДВ. З 01.01.2014 року інформацію про реєстрацію платника ПДВ (або його анулювання) вноситимуться лише до Реєстру платників податку. За запитом платник ПДВ може отримати витяг з відповідного Реєстру.


Новостворені суб’єкти господарювання можуть добровільно зареєструватись платниками ПДВ з моменту їх державної реєстрації.
Також з 2014 року скасовується видача свідоцтва платника єдиного податку. Замість свідоцтва зареєстрований платник може за бажанням безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку.
Відповідно до внесених змін - зміниться форма податкової накладної. З переліку обов'язкових реквізитів податкової накладної вилучена норма «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» (ця вимога виключена з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу).
Деякі зміни відбулись і в адмініструванні податку на прибуток. Нововведення стосуються зокрема базового звітного періоду з податку на прибуток, амортизації нематеріальних активів без визначеного строку користування, податкових різниць, трансфертного ціноутворення, обліку цінних паперів, тощо.
Для платників податку на прибуток базовий звітний період – рік, крім тих платників, які згідно пункту 57.1 ст.57 Податкового кодексу подають звітність щоквартально.
З 01.01.2014 р. у складі фінансової звітності платник податку на прибуток має право зазначити тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику (змінено п.46.2 ст.46 Податкового кодексу).
Нематеріальні активи без визначеного строку користування необхідно амортизувати від 2 до 10 років (оновлена редакція пп.145.1.1 п.145.1 ст.145 Податкового кодексу).
Також, з початку року діють уточнені правила визнання доходів/витрат за борговими цінними паперами.
Зміни торкнулись і пп. 39.2.1.2 п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу відповідно до якого операції, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні, відносяться до контрольованих.
Перелік таких держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні, затверджений Кабінетом Міністрів України (розпорядження від 25.12.2013 № 1042-р).
ГУ Міндоходів у Київській області