У БОРИСПОЛІ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ДИТЯЧОГО БУДИНКУ СІМЕЙНОГО ТИПУ РОДИНИ СТАВЦЕВИХ


Сьогодні голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук взяв участь в урочистому відкритті нової оселі дитячого будинку сімейного типу родини Ставцевих, які є внутрішньо переміщеними із зони АТО. Цей будинок знаходиться у м. Бориспіль Київської області. Участь у заході також взяли начальник служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації Сергій Андріяш, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, секретар Бориспільської міської ради Ігор Левітас, представники місцевих органів влади, установ і служб соціальної сфери та інші.
Максим Мельничук у своєму вступному слові привітав родину Ставцевих із новосіллям та побажав їм бути прикладом для своїх дітей.
«Це вже 12 будинок, який здається по програмі. В цілому на Київщині їх уже 73. Ми робимо сьогодні усе можливе, щоб кількість таких будинків на території Київської області збільшувалась», – зазначив голова Київської облдержадміністрації.


Дитячий будинок сімейного типу родини Ставцевих був створений у 2007 році у місті Донецьк, в якому батьки – Сергій та Оксана Ставцеві – виховували трьох власних дітей та п’ятеро дітей-сиріт. В листопаді 2014 року, у зв’язку із бойовими діями на території Донеччини, родина виїхала із окупованої території та оселилася на Київщині. За підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей в Київській області», що реалізується службою у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації, цій родині було придбано будинок та все необхідне для постійного комфортного проживання – меблі, посуд, речі першої необхідності.
«На придбання даного будинку було витрачено 1 724 541 грн., а також 168 500 грн. на облаштування будинку. З міського бюджету міста була виділена сума в розмірі 110 000 грн. на газифікацію будинку», – зазначив Анатолій Федорчук.
Проект «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області» реалізується Службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації спільно з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» в Україні» і фінансується Європейським Союзом.
Метою проекту є створення умов для соціальної інтеграції та соціального забезпечення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області в територіях проживання великих груп внутрішньо переміщеного населення шляхом покращення соціальної інфраструктури, умов проживання та системи соціальних послуг, зміцнення процесів примирення та взаємодопомоги.
Крім забезпечення постійним житлом найбільш соціально незахищених категорій сімей проект включає ще цілий ряд активностей в інтересах ВПО. Серед них: реконструкція центрів соціально-психологічної реабілітації, де перебувають внутрішньо переміщені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; надання інтенсивної соціальної підтримки внутрішньо переміщеним сім’ям з дітьми, що базується на виявленні найбільш уразливих категорій ВПО, здійсненні оцінки їхніх потреб та наданні відповідної матеріальної допомоги і соціальних послуг.
Довідково. Служба у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації на виконання плану заходів Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року (затверджена Постановою КМУ від 16.12.2015 р. №1094) та в рамках реалізації проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області», що фінансується Європейським Союзом, здійснює інтенсивну соціальну підтримку внутрішньо переміщених прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, що переїхали до Київської області.
11 дитячих будинків сімейного типу та стільки ж прийомних сімей прибули з районів проведення антитерористичної операції у 2015 році. Службою у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації їм була надана всебічна підтримка, в окремих випадках — можливість тимчасового проживання в центрах соціально-психологічної реабілітації. Згодом за кошти проекту семи внутрішньо переміщеним прийомним сім’ям та ДБСТ були придбані/побудовані власні будинки у Київській області. Усі вони наразі облаштувалися на новому місці та активно інтегруються до місцевої громади, налагоджують контакти з установами та організаціями соціальної сфери.
Забезпечення житлом та усім необхідним внутрішньо переміщених прийомних сімей і ДБСТ триває. До процесу також долучаються партнери (ще 3 ДБСТ та 1 прийомна сім’я наразі забезпечені житлом за рахунок співпраці з місцевими органами виконавчої влади та представниками бізнесу).