Максим Мельничук: «Маємо переконливе твердження, що цього річ Київщина увійде до трійки лідерів за врожайністю зернових»


    Вчора, 26 липня, голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук відвідав Тетіївський район, де оглянув хід проведення жнивної кампанії. Свій візит на Тетіївщину керівник столичної області розпочав із робочої зустрічі з головою Тетіївської РДА Наталією Троянською, першим заступником голови райдержадміністрації Олександром Возним, міським головою Тетієва Русланом Майструком.
Під час спілкування за круглим столом керівники Тетіївського району розповіли про хід збирання ранніх ярих зернових і зернобобових культур. Як повідомила голова Тетіївської РДА на території району, станом на 26 липня, працює 81 сільськогосподарське підприємство всіх форм власності, з яких 11 приватних підприємств, 17 господарських товариств, 50 фермерських господарств та 3 інші господарства. За словами Наталії Троянської у сільськогосподарських підприємствах Тетіївщини всіх форм власності під цьогорічний урожай площа ранніх зернових культур складала 12,428 га, зокрема: пшениці озимої майже 7000 га, ячменю озимого – 1 400 га, ячменю ярого ˗ 3 600 га, пшениці ярої ˗ 140 га, овесу – 180 га та гороху – 48 га. Окрім того, площа озимого ріпаку складає 2 400 гектарів.
Після офіційної зустрічі з керівниками району Максим Мельничук виїхав на поля одного з найбільших сільськогосподарських підприємств ˗ ТОВ «ТАК-Агро» та оглянув як проходять жнива на території підприємства, яке очолює Руслан Голуб. Розповідаючи про хід жнивної компанії на полях свого підприємства, керівник ТОВ «ТАК-Агро» відзначив, що цьогорічний показник врожайності збору зернових становить 100 ц/ га і є чи не найвищим за останні роки.
Голова Київської ОДА прибувши на поле, особисто долучився до процесу жнивної кампанії. Максим Мельничук випробував як працює комбайнерська техніка, після чого поділився своїми враженнями та прогнозами щодо врожайності зернових в столичному регіоні.
«Надзвичайно приємні емоції переповнюють, коли результати підтверджують плідну та наполегливу працю наших аграріїв. Так нинішні показники врожайності вже становлять до 100 ц/ га, а на окремих полях цифра сягає позначки і до 120 ц/га. Якщо говорити про комплексний підхід у сільському господарстві, то необхідно враховувати ряд надважливих факторів, які матимуть однозначний вплив на кінцевий результат. А це і науковий супровід, технічне забезпечення та інновації. Зокрема, завдяки застосуванню нової техніки можна говорити і про мінімальні втрати під час збирання врожаю», - зазначив Максим Мельничук.
Керівник столичної області висловив переконання, що цього річ Київщина звітуватиме про високі показники врожайності зернових та увійде до трійки лідерів серед регіонів України.
«У цьому році були сприятливі погодні умови, що позитивно вплинуло на врожайність. Ще з ранньої весни ми активно працювали на майбутній результат, враховуючи рекомендації та консультації необхідних фахівців у сфері агротехнічного вирощування. Зараз ми бачимо плоди цієї трудомісткої праці аграріїв, керівників господарств та представників влади, які на даний час повністю виправдовують наші спільні очікування. Сподівання, що Київщина увійде у трійку лідерів із збору цьогорічного врожаю, вже переконливо підтверджує нинішня збиральна кампанія», - резюмував Максим Мельничук.
Фахівці у галузі АПК розповідають, що успіх в отриманні високих врожаїв у кожному господарстві залежить від багатьох факторів: починаючи від якісного насіння, дотримання технології обробітку грунту, вчасного внесення засобів захисту рослин, а також від технічного стану машино-тракторного парку господарства.
За попередніми підрахунками у збиранні врожаю цього річного вражаю на Тетіївщині в цілому планують задіяти 89 зернозбиральних комбайнів, які є в наявності в агопідприємствах та фермерських господарствах району. Натомість для тюкування соломи в господарствах району у роботу буде задіяно 27 прес-підборщиків.
Станом на 26 липня на Тетіївщині вже зібрано ранніх зернових і зернобобових культур на площі 7,4 тис. га, що складає 60 % від загальної площі. Зокрема, озимої пшениці зібрано на площі 3,5 тис. га (51%); озимого ячменю – 1,36 га (100%); ярого ячменю – 2,5 тис. га; обмолочено гороху на площі 0,048 тис.га, що складає 100 %. Окрім того, озимого ріпаку площа до збирання складає 2,42 тис. га.
Зі слів керівництва Тетіївського району стало відомо, що на даний період по всіх господарствах завершена робота з підготовки складських приміщень і зерноочисної техніки до прийому зерна нового врожаю. Для збереження зібраного врожаю в господарствах району є 97 зерносховищ, в тому числі 36 насіннєсховищ, 28 складських площадок, 9 критих токів. Всі приміщення готові до приймання врожаю. Важливо відзначити, що у 12 господарств району мають власні зерносушильні комплекси, а саме в ДП ДГ «Шевченківське», ТОВ «Агро-Дібрівка», СТОВ «Дібрівка-Агросервіс», ТОВ «П’ятигори», ПСП «Слобода», ПП «Михайлівський лан», ПСП «Денихівка», СФГ «Світанок», ПП «Агросистема плюс», ПСП «Дзвеняче», СТОВ «Колос» та «Кашперівський бурякорадгосп».