Жителі Київщини з початку року вже сплатили 700 тис. грн. податку на нерухомість


У поточному році мешканцям Київської області фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості надіслано близько 21 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 8 млн. гривень.
Найбільші суми нарахувань податку на нерухоме майно обліковуються по Києво – Святошинській ОДПІ – 2,8 млн. гривень.
Нагадуємо, що податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення.
У 2016 році податок на нерухомість фізичними особами - платниками сплачується за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.


Так, податок нараховувався на загальну площу об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад, але не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, - на житлову та 1% - нежитлову нерухомість.
При цьому, нормами Податкового кодексу України встановлено пільгові розміри площі майна, на які не застосовувалася ставка податку:
- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;
- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;
- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) - 180 кв. метрів.
Проте, слід зауважити, що у 2015 році місцевим радам надавалось право збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшувалась база оподаткування, тобто вищезазначені пільгові розміри могли сягати більших показників в залежності від місць розташування об’єктів нерухомості та відповідно, прийнятих місцевими радами рішень.
Наголошуємо, що у 2016 році внесено зміни в порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році платники сплачуватимуть за свою нерухомість вже за новими правилами.
ГУ ДФС у Київській області