Інформація про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості по м. Переяслав-Хмельницькому за 6 місяців 2016 року


За час свого існування служба зайнятості стала надійним посередником між працівниками та роботодавцями. Проводячи активну політику зайнятості, вона допомагає громадянам адаптуватися на ринку праці. Змінилися її роль і місце в системі соціального захисту безробітних, яким вона надає, крім матеріальної, моральну та інформаційну допомогу, можливість отримати тимчасову роботу.


Адаптуючись до місцевих умов та вимог економіки, працівники центру зайнятості відпрацьовують нові підходи та технології обслуговування незайнятого населення та роботодавців.
Головним критерієм оцінки роботи спеціалістів ми обрали якість надання соціальних послуг клієнтам, аби шукачі роботи мали можливість оперативно працевлаштуватися, а роботодавці – отримати кваліфіковану робочу силу.
До послуг відвідувачів центру – найрізноманітніша інформація про підприємства, професії, навчальні заклади, а головне – банк вакансій не лише міста Переяслав-Хмельницького, Київської області, а й країни в цілому. У центрі зайнятості можна відвідати семінари, тренінги, ярмарки вакансій та професій, скористатися Інтернетом,(офіційний портал державної служби зайнятості, портал “Труд”). У разі необхідності отримати консультацію юриста, отримати допомогу у складанні резюме.
Розширення кола соціальних партнерів, обмін інформацією з місцевою владою, правоохоронними органами, соціальними фондами, громадськими організаціями дає змогу розширити можливості служби зайнятості.
За звітний період послугами служби зайнятості скористались 1186 осіб, з них:
- внутрішньо переміщених 9 осіб;
- учасників антитерористичної операції 30 осіб;
- осіб з інвалідністю 50.
Мали статус безробітного 943 особи.
За січень-червень 2016 року в центрі зайнятості було зареєстровано 495 осіб, з них статус безробітного отримали 401 особа.
Станом на 01.07.2016 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 664 незайняті особи, з них мали статус безробітного 651 особа, що менше ніж в аналогічному періоді 2015 року на 46 осіб.
Допомогу по безробіттю отримують 364 особи. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 1442,0 гривень. За період з початку року сума виплат з ФЗОДССВБ на допомогу по безробіттю становила 3479,5 тисяч гривень.
Знято з обліку з інших причин з початку року – 332 особи.
Термін перебування безробітних на обліку станом на 01.07.2016 року становить 146 днів.
Для нашого регіону робота по працевлаштуванню громадян в певній мірі залежить від своєчасної та в повному обсязі поданої роботодавцями інформації про наявність вільних робочих місць на підприємствах міста і району та сезонної зайнятості в сільськогосподарському виробництві. І певних результатів роботи можна досягти тільки при тісній взаємодії з роботодавцями. Підприємствами, установами та організаціями регіону подано за 6 місяців 2016 року 451 вакансія. Станом на 01.07.2016 року актуальними були 50 вакансій.
Напротязі 6 місяців 2016 року на вільні робочі місця центром зайнятості працевлаштовано 287 осіб. З них:
- внутрішньо переміщених 1 особа;
- учасників антитерористичної операції 8 осіб;
- осіб з інвалідністю 6.
На сьогодні існує ряд проблем щодо працевлаштування осіб з інвалідністю: віддаленість місця проживання від місця запропонованої роботи; невідповідність професійно-кваліфікаційному рівню наявних вакансій; стан здоров’я інвалідів та невизначені медичні рекомендації, зазначені в індивідуальній програмі реабілітації інвалідів в допустимих видах діяльності.
На 01.07.2016 року актуальна 1 вакансія для осіб з інвалідністю на ТОВ «Переяславтранссервіс», двірник.
Рівень працевлаштування становить 24,2 % проти 20,9 % минулого року.
Протягом 6 місяців 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 352 особи, які підпадали під п’ятивідсоткову квоту, що становило 29,7% від загальної чисельності незайнятих. З них працевлаштовано 65 осіб.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Так, протягом січня - червня 2016 року право на отримання компенсації єдиного внеску отримали 3 роботодавці - ФОП Мостова Л.О., яка працевлаштувала на нові робочі місця 2 безробітних осіб, ФОП Симониш В.І. -1 особу, ФОП Безхлібна П.А.-1 особу.
Особливого значення служба зайнятості надає підтримці тих безробітних, які започатковують власну справу, самі організовують собі робочі місця. Для знайомства незайнятого населення з перевагами пріоритетних напрямів підприємницької діяльності в центри зайнятості створені куточки для самостійної роботи майбутніх підприємців – початківців, проводяться спеціалізовані тематичні семінари: «Як розпочати власний бізнес», «Від бізнес – ідеї до власної справи». Всього за звітний період за сприянням служби зайнятості 3 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності. Сума виплаченої одноразової допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності складає 83,2 тис. грн. Особи, що вирішили займатися підприємницькою діяльністю обрали такі напрямки підприємницької діяльності :
- роздрібна торгівля дитячими товарами;
- юридичні послуги;
- квітковий магазин.
Безробітним громадянам, професії яких не користуються попитом на ринку праці, пропонувалось змінити професію, набути нову або суміжну, підвищити рівень кваліфікації. Усього в звітному періоді проходили навчання 50 осіб, з них 25 осіб - стажувалися на виробництві.
Як один із дієвих засобів забезпечення тимчасової зайнятості безробітних та можливості отримання додаткового заробітку організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру. Фахівці центру зайнятості допомагають роботодавцям підібрати персонал, у тому числі й на конкурсній основі. Для гарантованого закріплення кадрів на виробництві центр зайнятості все частіше пропонує, крім комплектації чи підбору кадрів, попереднє ознайомлення з майбутньою роботою під час громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Протягом січня-червня за направленням служби зайнятості участь у таких роботах взяло 272 особи.
Центром зайнятості проводиться постійна робота з безробітними по наданню профорієнтаційних послуг, проведенню профдіагностичного обстеження із застосуванням профдіагностичного тестування. Проводяться різноманітні тематичні семінари для різних категорій громадян: семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, семінар «Легальна зайнятість», семінари з техніки пошуку роботи «Використання джерел інформації про вакансії», «Підготовка резюме», «Співбесіда з роботодавцем» та інші масові заходи.
За 6 місяців 2016 року профорієнтаційними послугами охоплено 883 безробітних, що становить 93,6 %. Їм було надано всього 3620 послуг. Проведено 373 профінформаційних заходів. Значна увага приділялася профорієнтаційній роботі з випускниками ЗОШ міста та району.
Для покращення соціальної адаптації та сприянню розширення можливостей доступу внутрішньо переміщених осіб до зайнятості та їх інтеграції у місцеві громади у Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості відбуваються семінари, в яких беруть участь ВПО.
Станом на 01.07.2016 р. в центрі зайнятості зареєстровано 18 осіб з числа учасників антитерористичної операції(АТО). Кожній особі були надані профорієнтаційні послуги у перші дні після реєстрації щодо професійного навчання та консультація щодо отримання одноразової допомоги на розвиток підприємницької діяльності. Використовується індивідуальний підхід та особливе ставлення при наданні послуг даним особам.
Переяслав-Хмельницький центр зайнятості приділяє увагу питанням соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Одним з напрямків роботи при цьому є професійна підготовка та перепідготовка вчорашніх бійців під запити ринку праці. Троє з учасників АТО, які перебували на обліку в центрі зайнятості: Юхименко Олександр Олександрович, Ремішевський Володимир Олексійович та Павлов Юрій Анатолійович пройшли перепідготовку у Державному професійно технічному навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький ЦПТО», та були працевлаштовані після закінчення навчання.
Ремішевський В.О. та Юхименко В.О. навчався за професією “електрогазозварник”, Павлов Ю.А. опановував професію “кухар” і був працевлаштований в ДОК СТ «Славутич» кухарем.
Створено інформаційний куточок в центрі зайнятості, військкоматі, а також розміщена інформація в управлінні праці міста та району, в міській раді та райдержадміністрації щодо умов реєстрації, перереєстрації в державній службі зайнятості, надання допомоги по безробіттю та соціальних послуг з пошуку роботи.
Проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи з роботодавцями про послуги служби зайнятості під час відвідування ПОУ, проведення семінарів, круглих столів, ярмарок вакансій, днів відкритих дверей сприяє тісному співробітництву з роботодавцями.
За 6 місяців 2016 року було проведено 30 семінарів для роботодавців, в яких взяли участь 140 осіб.
Центр зайнятості постійно висвітлює в ЗМІ інформацію про ситуацію на ринку праці, хід виконання програми зайнятості, про можливості навчання та перенавчання та наявність вільних робочих місць і вакантних посад на підприємствах регіону та іншу інформаційну тематику. За звітний період 2016 року в місцевих газетах була надруковано 12 інформацій, по телебаченню проведено 4 сюжети і 78 інформаційно-рекламних роликів . Подано інформації на сайт газети «Вісник Переяславщини» – 5.

Директор Л.А.Красова

 

Причіплений файлРозмір
ІНФОРМАЦ ПОРІВН (1).xls1.08 MБ