Керівник області обговорив з представниками департаментів та обласного архіву програми їх розвитку


У четвер, 7 липня, голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук провів робочу зустріч із працівниками департаментів регіонального розвитку та ЖКГ, соціального захисту населення КОДА і Державного архіву Київської області. Під час наради керівники департаментів та обласного архіву презентували власні програми розвитку, підбивали підсумки роботи за перше півріччя 2016-го, розповідали про реалізацію профільних програм, напрацювання майбутніх проектів та проблемні питання.
На зустрічі були присутні заступник голови – керівник апарату КОДА Михайло Царенко, заступник голови Андрій Янченко, директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Олег Міщенко та його заступник Галина Король, директор департаменту соціального захисту населення Роман Сімутін та його заступник Олександр Крук, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва.
Розпочинаючи обговорення програм розвитку, керівник Київщини підкреслив, що в області по всім пріоритетним напрямкам працюють профільні програми, головна ціль яких полягає у покращенні рівня життя місцевих мешканців та підвищення соціально-економічних показників регіону.
«Кожна обласна програма покликана допомагати простим людям, сприяти росту їх добробуту та забезпеченню соціальних пільг і компенсацій, які гарантовані їм законом. Спектр проблем в українських регіонах чималий – від скромних зарплат і високих комунальних тарифів, які не припиняють зростати, до стихійних сміттєзвалищ і відсутності постійного водо- та енергопостачання. Щодня працюємо над вирішенням усіх наболілих соціальних питань. Кожен мешканець Київщини має почуватися захищеним і бути впевненим у завтрашньому дні», - зазначив Максим Мельничук.
Першим програму розвитку структурного підрозділу КОДА представив Олег Міщенко. Він звернув увагу, що Департамент регіонального розвитку та ЖКГ виступатиме упродовж цього року замовником робіт та розпорядником коштів по ряду програм. Одна з них – це Програма будівництва,

реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2016 – 2017 роки. Вона передбачає фінансування пріоритетних об’єктів соціальної інфраструктури Київщини у розмірі 93 млн. грн.. (кошти обласного бюджету) та 11 млн. грн. (кошти інших місцевих бюджетів). До переліку заходів Програми включено 71 об’єкт за напрямками будівництва, реконструкції та ремонту закладів освіти (18 об’єктів на суму понад 36 млн. грн.), закладів охорони здоров’я (5 об’єктів на загальну суму понад 12 млн. грн.), будинків культури, музеїв і спортивних споруд (5 об’єктів на загальну суму майже 7,5 млн. грн.) та об’єктів житлово-комунального господарства (2 проекти загальну суму 2, 6 млн. грн.).
Окремо Олег Міщенко зупинився на бюджетній програмі «Державний фонд регіонального розвитку». Він зазначив, що відповідним розпорядженням Кабміну вже затверджено перелік інвестиційних проектів Київської області, до якого включено 17 об’єктів на загальну суму 125,4 млн. грн.
«Маємо ще дві важливі регіональні програми. Перша з них – це Програма енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на період 2015 – 2016 роки. По ній було подано заявок на 140 млн. грн, однак реально виділено 30 млн. грн., левова частка з яких (а саме 25 млн. грн.) будуть витрачені на проекти, пов’язані із підвищенням енергоефективності. І ще одна програма – щодо забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки. Цьогоріч на потреби програми виділено 620 тис. грн.», - додав директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА.
Наступна презентація стратегій розвитку стосувалася програм Департаменту соціального захисту населення КОДА. Олександр Крук поінформував, що департамент опікується трьома обласними програмами, які мають регіональне значення. Це Програма зайнятості населення Київської області на період 2013-17 років, Програма щодо поліпшення стану безпеки і гігієни праці і виробничого середовища на період 2013-2016 роки і програма «Турбота». За його словами, пріоритетними категоріями щодо надання державної соціальної категорії є вразливі верстви населення - малозабезпечені, інваліди, учасники АТО та ін.
«Один з головних напрямків – це виплати і наданням путівок на санаторно-курортне лікування для бійців АТО. Станом на 5 липня отримали 238 путівок, що становить 93% від потреби. Всі вони вже розподілені, та залишилося ще 18 путівок, які надійдуть до нас у 4-му кварталі року. Окремо хочу поінформувати по стану призначення субсидій. Маємо перевиконання плану по тим показникам, які були поставлені Кабміном, майже на 130%. Надання субсидій зросло майже у 4 рази, у порівнянні з минулим роком», - розповів заступник департаменту соціального захисту населення КОДА.
Олександр Крук також додав, що на Київщині на 30% зріс рівень середньої заробітної плати і водночас скоротилися показники щодо заборгованості по виплаті зарплати.
Остання презентація робочої зустрічі стосувалася роботи Державного архіву Київської області. Його директор Соф’я Каменєва зазначила, що подібна робоча нарада голови Київської ОДА з представниками архіву відбулася чи не вперше за роки незалежності України. Вона також наголосила, що наступного року заклад святкуватиме 230 років, і до цієї дати а також до 85-річчя заснування Київської області підготували довідково-інформаційне видання «Адміністративно-територіальний поділ Київщини (1471-1919 рр.)».
Соф’я Каменєва окреслила ключові проблеми архіву. Найбільша з них полягає у відсутності вільних площ для подальшого приймання на державне зберігання документів. Ступінь заповнення стелажного обладнання в архіві на сьогодні становить майже 130%. Ще одне питання, яке потребує нагального вирішення, - це встановлення системи кондиціонування повітря у сховищах архіву. Через відсутність даної системи порушується температурно-вологісний режим зберігання документів, що негативно впливає на стан збереженості та ризики появи біологічних уражень на документах. На нову систему кондиціонування потрібно близько 520 тис. грн..
Упродовж І-го півріччя 2016 року обласним архівом було підготовлено та презентовано 8 документальних виставок, також заклад організував і прийняв участь у 6 наукових конференціях, семінарах, круглих столах.
«Основним пріоритетом діяльності обласного архіву є всебічна підтримка та розвиток української ідентичності. Наша мета полягає у наближенні діяльності архівних установ Київщини до потреб громадянського суспільства шляхом розширення доступу до архівних документів, запровадження сучасних інформаційних технологій, у тому числі з надання архівних електронних послуг користувачам, підготовки збірників документів, монографій», - підсумувала Соф’я Каменєва.
Після закінчення робочої зустрічі Максим Мельничук оглянув дві тематичні експозиції в архіві, присвячені 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка і 1025-літтю Хрещення Київської Русі. Керівник області також побував у сховищах архіву, де ознайомився зі старовинними та найбільш унікальними документами і виданнями краю – Євангелієм 1800 і 1862 років, родовими дворянськими книгами, документами з автографами Михайла Грушевського та Лесі Українки.
До слова, інформаційний ресурс Державного архіву Київської області є одним із найбільших в Україні і посідає 3 місце. Він налічує понад 7 тисяч фондів, майже 2,5 млн. архівних справ, майже 23 тис. фотодокументів. Також у його фондах зберігається три унікальні документи, які внесені до Державного реєстру національного культурного надбання.