На Київщині припинена діяльність “конвертаційного центру” з обігом 100 млн. гривень


Працівниками оперативного та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області із залученням міжрегіонального відділу оперативного документування ГУ ДФС у Київській області, припинено діяльність «конвертаційного центру».
За результатами вжитих заходів встановлено злочинну групу осіб, яка організувала роботу «конвертаційного центру» з метою прикриття незаконної діяльності фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів у готівку для суб’єктів господарювання реального сектору економіки та штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей.


Для прикриття своєї діяльності організатори «конвертаційного центру» зареєстрували та придбали корпоративні права 4 транзитно-конвертаційних підприємств, які перераховували безготівкові кошти у вигляді оплати за придбання різноманітних товарів на рахунки підприємств реального сектору економіки. Фактично суб’єкти господарювання реального сектору економіки реалізовували товари, переважно сільськогосподарську продукцію та пальне, за готівку.
Податковий кредит транзитно – конвертаційних суб’єктів господарювання формувався за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей у 6 суб’єктів господарювання реального сектору економіки, в тому числі у підприємств-імпортерів.
В подальшому, незаконно отриманий таким чином податковий кредит реалізовувався іншим транзитно-конвертаційним групам і підприємствам реального сектору економіки. Для незаконного проведення безготівкових операцій використовувалися розрахункові рахунки, відкриті у
5 банках. Також встановлено ряд підприємств-вигодонабувачів.
Загалом за період з 2015 по 2016 роки підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру» про конвертували більше 100 млн. грн. і в результаті реально діючим підприємствам незаконно сформовано податковий кредит на 16,6 млн. гривень.
На підставі ухвал суду проведено 9 обшуків за місцем розташування «конвертаційного» центру, за адресами проживання фігурантів, а також за місцем розташування банківської установи та за місцем проживання її працівників.
В ході проведення обшуків виявлено та вилучено 3 печатки транзитно-конвертаційних підприємств, штамп підприємства-нерезидента, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, бухгалтерські документи, а також грошові кошти: 22 100 доларів США, 12 800 євро, 250 фунтів, 850 франків, що в еквіваленті складає понад 1 млн. гривень.
Також накладено 41 арешт на розрахункові рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у 18 банківських установах.
Проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.


ГУ ДФС у Київській області