Понад 70 кг тютюну для кальянів незаконно переміщувала через пункт пропуску «Бориспіль»


Наша юна співвітчизниця, яка прилетіла з Йорданії, своїми діями обрала спрощену систему митного оформлення - «зелений коридор», чим засвідчила, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Після перетину громадянкою «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю, під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадянки, виявлено 37 пакетів з травоподібною сушеною субстанцією, що має ознаки тютюну для кальяну, які знаходилися в прозорих поліетиленових пакунках без маркування, загальною вагою (брутто) 70,25 кг.
Згідно з Митним кодексом України, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.
Громадянці пропущено 250г травоподібної сушеної субстанції, що має ознаки тютюну для кальяну. Складено протокол про порушення митних правил. Кальянний тютюн, що ввозився понаднормовано, вилучено до винесення судом рішення у справі та відправлено на експертизу.

ГУ ДФС у Київській області