Виступ Президента на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі «Україна та світ в епоху змін: фактори успіху»


Автор: 
Прес-служба Президента України Віктора Януковича

 Шановні колеги! Друзі!

Сьогодні десятиріччя Ялтинської конференції, і дуже приємно, що тут сьогодні зібралися представники економічної, політичної еліти не тільки України, а, я сказав би, і світу, тому що географія представлена дуже широка.

Дуже добре, що на цій конференції присутні політики, які представляють і владу, і опозицію, і у нас є можливість обговорити широке коло питань порядку денного. Перш за все, одне з питань, яке сьогодні хвилює не тільки українське суспільство, я вважаю, що це питання геополітичне, це питання підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі. Мені приємно, що сьогодні моїм партнером є давній друг України - Президент Литви Даля Грибаускайте.

Безумовно, сьогодні у нас буде можливість поговорити про всі гарячі питання, які сьогодні хвилюють весь світ. Це і питання війни у Сирії, і питання економічної кризи. Я запрошую всіх до цього діалогу.

Хотів би сказати, що Україна йде своїм природним шляхом, шляхом розвитку. Більше двадцяти років суспільство, політики намагаються модернізувати країну, і цей шлях дуже непростий.

Починаючи з 2010 року, ми започаткували системні реформи. Національний план був затверджений і він сьогодні виконується. Центральним стрижнем цієї модернізації є наближення України до європейських стандартів по всіх напрямках.

Достатньо сказати, що останнім часом були прийняті найважливіші для нашої держави документи, такі як Податковий кодекс, Бюджетний кодекс, Кримінальний процесуальний кодекс і так далі. Закони, які останнім часом приймаються разом в парламенті і представниками більшості, і представниками опозиції, - вони наближають Україну до європейських стандартів.

Нам вдалося встановити такі партнерські стосунки з Європейською комісією, які дали нам можливість спільно відпрацювати План дій, який сьогодні виконується, і Україна сьогодні показує, який має подальший потенціал. Ми добре розуміємо, що листопадом не закінчиться модернізація країни, вона буде продовжуватись, і в більшій мірі все ще попереду. І в цьому перш за все зацікавлена Україна. За цей короткий час останніх трохи більше трьох років ми мали можливість отримати постійні консультації, допомогу консультантів вищого рівня. Ми мали партнерські стосунки з представниками великого бізнесу, я маю на увазі інвесторів, які працюють в Україні. Все, що стосується економіки України, - ми рухались у цьому напрямку завдяки тісній співпраці з нашими партнерами, які працюють сьогодні в Україні. Я хотів би всіх їх привітати тут у залі. Я їх бачу багато, це і європейські бізнесмени, і російські бізнесмени. Тому що створення умов для ведення бізнесу - це єдина можливість для розвитку країни, притягнення інвестицій, новітніх технологій. Ми добре розуміємо, що нам треба ще багато долати перешкод на цьому шляху. Це і боротьба з корупцією, це і вдосконалення законодавства по всім напрямкам. Ми будемо це робити спільно.

Сьогодні одне з найболючіших питань, яке хвилює сьогодні весь світ, - це війна у Сирії. Як можна відноситись до війни? Будь-яка нормальна людина буде відноситись тільки негативно. Чого ми хочемо - ми хочемо миру і спокою. Як його досягти - на це питання треба дати відповідь. Дуже добре, що останнім часом події почали розвиватись мирним шляхом, шляхом політичного врегулювання. Сьогодні дуже важливо підтримати цей напрямок.

Я хотів би з боку України запропонувати участь наших спеціалістів, українських технологій для знищення хімічної зброї в Сирії. Ми маємо цей досвід, ми маємо пересувні установки, які запатентовані Україною, які вже на практиці показали свою ефективність. Ми готові разом із спеціалістами їх задіяти для якомога швидшого знищення хімічної зброї в Сирії. Це наша пропозиція конкретна.

Повертаючись до питань економічної кризи. Це питання настільки широке, що його не можливо відділити від питань, наприклад європейської інтеграції, чи взагалі інтеграційних процесів, які відбуваються у глобалізованому світі.

Україна не є виключенням, тому що Україна знаходиться між двома великими «монстрами» - ЄС і Росією. Це ми відчуваємо кожного дня. І ігнорувати чи якось легковажно відноситись до цього положення ми не можемо. Тому я дуже вдячний і нашим партнерам з ЄС, і з Росії в розумінні цього питання.

Ми не хотіли, не хочемо і не будемо ніколи протиставляти інтеграційні процеси Захід - Схід, ми хочемо їх об’єднати. І на цьому шляху Україна йде впевнено шляхом модернізації, шляхом створення умов для ведення бізнесу, зняття тих бар’єрів, які є в питаннях торгівлі. Щоб цей процес все тісніше нас об’єднував, і дійсно, щоб ми створили єдиний економічний простір від Ванкувера до Владивостока. Це реально ми можемо зробити спільно.

Що стосується стосунків - вони визначені. Україна впевнено йде шляхом європейської інтеграції. Що стосується стосунків з Митним союзом - ми шукаємо цю модель. Я переконаний у тому, що ми її знайдемо. Вона не повинна перешкоджати сьогодні європейській інтеграції України, вона не повинна створювати проблеми, а повинна вирішувати їх, знімати ці проблеми, тоді ми будемо отримувати позитивний результат від інтеграційних процесів.

Наступне питання розвитку України. Ми побачили, що якщо б не шлях реформ, ці роки Україні було б набагато важче, ніж зараз. Врешті-решт ми всі ці роки не знижували соціальні стандарти, що дуже важливо для людей, ми не піднімали податки, а знижували податки, і продовжуємо йти цим шляхом, тобто шляхом лібералізації економіки. Завдяки цьому ми маємо позитивний економічний результат. Поступово економіка виходить з тіні. За рахунок цього збільшуються доходи бюджету. Це дуже важливо.

За ці роки зростає довіра населення до банківської системи і збільшуються вклади громадян. Вони збільшились за останні роки більш ніж на 80%. Чотири роки стабільна фінансова ситуація, банківська ситуація у країні створює умови довіри до української валюти. Ми пов’язуємо ці успіхи з тими реформами, які ми розпочали, і ми впевнено рухаємося по цьому шляху.

Завершуючи свій короткий виступ, я хотів би перед тим, як вийде мій сьогоднішній партнер за цю трибуну, я хотів би побажати нам всім впевненого будівництва великої Європи разом. Україна буде робити свій внесок. Але багато чого буде залежати, як нам вдасться побудувати ці партнерські стосунки. Ми очікуємо, що вони будуть ефективними.

Дякую.