Стратегічне планування місцевого розвитку стає інструментом підвищення конкурентоспроможності міст та дозволяє досягати європейських стандартів уже сьогодні - Марина Ставнійчук


Автор: 
Прес-служба Президента України Віктора Януковича

 Сьогодні в Україні вже не викликає сумнівів необхідність та актуальність планувальної діяльності на місцевому рівні. У нашій державі активно розвивається і запроваджується стратегічний підхід до планування сталого територіального розвитку. Це пов’язано з перевагами даного методу для всіх основних учасників цього процесу (влади, підприємницьких структур, територіальної громади). Про це заявила Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марина Ставнійчук під час міжнародної конференції «Процес стратегічного планування на місцевому рівні», яка відбулася у Вінниці 6 вересня 2013 року.

На думку Радника Президента, стратегічне планування місцевого розвитку стає інструментом підвищення конкурентоспроможності міст, територій і регіонів, засобом згуртування різних суб’єктів територіального розвитку навколо нових цінностей і довгострокових пріоритетів.

«У цьому контексті Вінниця є успішним прикладом стратегічного планування розвитку міста. Так, ще у вересні 2010 року міськрадою затверджено Концепцію стратегічного плану розвитку міста під загальним гаслом «Вінниця - сучасне, комфортне європейське місто». Європейське місто мається на увазі як місто, яке орієнтується на високі стандарти якості життя, надання послуг та розвитку систем життєзабезпечення міста», - зазначила Марина Ставнійчук.

Як показує досвід Вінниці та деяких інших міст, через ефективне стратегічне планування місцевого розвитку можна здійснити перехід діяльності органів місцевого самоврядування на електронний документообіг та систему єдиної електронної реєстрації звернень, максимально спростити процедури надання адміністративних послуг, скоротити час опрацювання звернень і підвищити прозорість ухвалення рішень, наголосила Радник Президента.

На її думку, важливим елементом успішності місцевого самоврядування має стати залучення самих громадян, членів територіальної громади до планування розвитку території, містобудування, залучення громадянського суспільства до вироблення, ухвалення управлінських рішень та контролю за їх виконанням. Демократія участі на місцях може дати потужний імпульс для досягнення амбітної мети - досягнення справді європейських стандартів життя у наших містах та селах.