Інформаційні матеріали щодо реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 року „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”


 На виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 року „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” та відповідно до національних планів дій щодо її впровадження були прийняті відповідні нормативно-правові акти та здійснені відповідні заходи, направлені на реалізацію реформ в Київській області.

 

Інформаційно-роз’яснювальна робота

 

Мета інформаційно-роз’яснювальної роботи - інформування громадськості з питань реформування галузей економіки  та  інших пріоритетних питань державної політики, визначених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна  економіка, ефективна держава».

Завдяки забезпеченню інформаційного супроводу впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» :

- організовано постійне висвітлення у засобах масової інформації стану реалізації реформ в регіоні (близько 200 публікацій в місяць)

- організовано тренінги для представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань співпраці із ЗМІ;

-  налагоджено конструктивний діалог з громадськістю з питань реформування, зокрема шляхом проведення круглих столів, прес-конференцій, брифінгів тощо;

- участь у теле- та радіо програмах Київської державної, регіональної телерадіокомпанії («Рикошет», «36.6», «Запитай у влади», «Зустрічі на майдані»);

-  відвідування представниками ЗМІ об'єктів реформування під час робочих поїздок;

- забезпечено висвітлення заходів із реформування на офіційному сайті Київської ОДА, офіційних сайтах місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

- регулярне розміщення інтерв'ю експертів-спікерів з питань реформування в друкованих ЗМІ;

- підготовка та розміщення щотижневого  телесюжету «Новини Київщини» на регіональних телеканалах;

- підготовка анонсів та прес-релізів для розміщення в ЗМІ щодо заходів  з питань реформування галузей економіки;

- розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території регіону. 

Завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі очікуються наступні результати:

- забезпечення поінформованості населення щодо мети та очікуваних результатів від реалізації реформ проголошених Президентом України В.Ф.Януковичем;

- підвищення рівня громадської довіри до влади, розуміння та підтримки її діяльності:

- налагодження конструктивного діалогу з громадськістю для поширення об’єктивної  інформації про економічну ситуацію в державі, про діяльність Президента України,  Кабінету Міністрів України. облдержадміністрації;

- створення додаткових умов для реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки  «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»;

- забезпечення максимально широкого доступу жителів області до місцевих інформаційних джерел.

 

Реформа медичного обслуговування

 

Закони України:
 
07 липня 2011 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги”, яким розмежовано медичну допомогу за видами її надання (первинна, вторинна, третинна, екстрена).

Згідно із частиною 2 статті 8 Основ законодавства України про охорону здоров’я кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров'я медичної допомоги, до якої належать:

екстрена медична допомога;

первинна медична допомога;

вторинна (спеціалізована) медична допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

третинна (високоспеціалізована) медична допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

паліативна допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

 

01 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про екстрену медичну допомогу», який визначає організаційно-правові засади забезпечення громадян України та інших осіб, які перебувають на її території, екстреною медичною допомогою, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, та засади створення, функціонування і розвитку системи екстреної медичної допомоги.

Законом визначено, що бригада екстреної медичної допомоги - це оснащена спеціалізованим санітарним транспортом мобільна структурно-функціональна одиниця, яка у цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події чи під час перевезення людини у невідкладному стані до закладу охорони здоров’я. Виклик її здійснюється за номером 103 або 112.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є юридичною особою, має самостійний баланс, відповідні рахунки в органах казначейства та банках, печатку та бланк із своїм найменуванням. Центр забезпечує, зокрема, прийняття викликів екстреної медичної допомоги; формування, оброблення та передачу інформації про виклики екстреної медичної допомоги; координацію дій бригад екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я щодо надання екстреної медичної допомоги.

Законом передбачено, що відділення екстреної меддопомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому у цілодобовому режимі забезпечується надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної медичної допомоги чи іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги чи іншої невідкладної медичної допомоги особисто.

У законі зазначено, що медичні працівники системи екстреної медичної допомоги мають право на підвищені посадові оклади, надбавки за особливий характер праці, за особливі умови праці, доплати за науковий ступінь, за почесні звання, а також за вислугу років, залежно від стажу роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, інші надбавки і доплати, премії і винагороди, розмір та порядок встановлення яких визначається Кабінетом міністрів України. Також вони мають право на матеріальну допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі одного посадового окладу та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу, які встановлюються у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України; безоплатне користування житлом з опаленням і освітлення.

Відповідно до закону, особами, які зобов`язані надавати першу домедичну допомогу людині у невідкладному стані, є: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, водії автомобільних транспортних засобів, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми професійними чи службовими обов`язками повинні володіти практичними навичками надання такої допомоги.

Законом також передбачається, що у разі загрози життю людини, яка перебуває у невідкладному стані, медичні працівники та інші громадяни мають право використати будь-який наявний транспортний засіб для проїзду до місця перебування такої людини з метою надання їй невідкладної медичної допомоги або перевезення її до найближчого закладу охорони здоров`я, в якому цій людині може бути надано відповідну медичну допомогу.

 

Постанови Кабінету Міністрів України:

 

06 червня 2012 року постановою Кабінету Міністрів України від 06 червня 2012 року № 546 затверджено Положення про електронний реєстр пацієнтів”. Це Положення визначає процедуру створення та функціонування електронного реєстру пацієнтів.

17 грудня 2012 року постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 року № 1216 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765” приведено Порядок державної акредитації закладу охорони здоров’я у відповідність із Основами законодавства України про охорону здоров’я.

27 червня 2012 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2012 № 717 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації лікарських засобів” приведено у відповідність із вимогами статті 9 Закону України „Про лікарські засоби” Порядок державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів.

 

Накази:

 

05 жовтня 2011 року затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05 жовтня 2011 року № 646, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 7 грудня 2011 року за № 1416/20154 Порядок організації медичного обслуговування та направлення пацієнтів до закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу. Цей Порядок регулює основні засади організації надання медичної допомоги в закладах вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та третинної (високо спеціалізованої) медичної допомоги та умови, за яких пацієнт скеровується до закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, а також шляхи надходження пацієнтів до зазначених закладів.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.11.2011 № 755, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за № 1484/20222, затверджено Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи.

 

 

Суть реформи, здобутки та очікувані результати

В Київській області на теперішній час здійснюється реформування галузі охорони здоров’я відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», розробленої Комітетом економічних реформ при Президентові України. В результаті поетапного виконання цієї програми в галузі охорони здоров’я Київської області намітилися позитивні тенденції розвитку.

В області у всіх районах та містах створені центри первинної медико-санітарної допомоги. Всього таких центрів 30, що відповідає затвердженим планам щодо проведення цієї роботи (у Броварському та Києво-Святошинському районах створення центрів перебуває на стадії завершення). Завершується процес ліцензування діяльності цих центрів.

З метою заохочення медичних працівників до ефективної та продуктивної праці, подолання кадрового дефіциту в усіх районах та містах області затверджені програми «місцевих стимулів», якими передбачено забезпечення медичних працівників житлом, виділенням земельних ділянок, виплати місцевих надбавок за обсяг та якість виконаної роботи, надання безкоштовного проїзду у місцевому транспорті.

Також в області продовжує діяти Київська обласна програма підготовки лікарських кадрів для лікувальних закладів сільської мережі на 2010-2017 роки. За цією програмою зараз навчаються 69 студентів в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця. На виконання програми в обласному бюджеті на 2013 рік передбачені кошти у сумі 1016,5 тис. грн.

Затверджено Регіональний план реформування екстреної медичної допомоги та реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу » на 2013-2014 роки. З метою виконання плану виділені кошти для проведення ремонту приміщення єдиної диспетчерської служби, що знаходиться на станції екстреної медичної допомоги м.Біла Церква у сумі 1,0 млн грн. Також виділені кошти на придбання автомобілів екстреної медичної допомоги у сумі 4, 9 млн. грн., та на придбання обладнання для забезпечення діяльності служби екстреної медичної допомоги у сумі 830,7 тис.грн.

В Київській області проводиться робота щодо створення обласного перинатального центру із залученням Національного проекту «Нове життя – нова якість материнства й дитинства». Проведено внутрішній аудит стану надання перинатальної допомоги в Київській області. За результатами аудиту затверджено Концепцію розвитку перинатальної допомоги в Київській області. Обласний перинатальний центр заплановано створити на базі КЗ КОР «Київський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини», який є самостійним юридичним закладом.

До роботи щодо впровадження в Київській області Національного проекту «Нове життя – нова якість материнства й дитинства»залучено Фонд В. Пінчука, завдяки якому планується залучити 4,3 млн. грн. на придбання обладнання для відділення інтенсивної терапії новонароджених центру.

У поточному році планується поліпшення матеріально-технічної бази близько 100 лікувальних закладів, в тому числі ФАПів, медичних амбулаторій, центральних районних, міських лікарень. Також буде продовжуватись робота по реформуванню галузі шляхом створення оптимальної мережі лікувальних закладів, госпітальних округів, поліпшення якості спеціалізованої медичної допомоги.

Проблеми та шляхи їх вирішення

Оснащення лікувально-діагностичним обладнанням, автомобілями для екстреної медичної допомоги.

Виділено з обласного бюджету на придбання автомобілів екстреної медичної допомоги 4, 9 млн. грн., на придбання обчислювальної техніки та та устаткування для роботи з філіями 255,0 тис. грн.., придбання GPS-навігатори 140 комп. - 575,7 тис. грн.. (всього на обладнання 830,7 тис.грн.).

Потреба: Мінфіну, МОЗ виділити Київській області кошти для придбання медичного обладнання та 170 автомобілів типу В, орієнтовна потреба у коштах становить 74,4 млн. грн., 7 реанімобілів (типу С), орієнтовна потреба у коштах становить 5,5 млн. грн., разом орієнтовна потреба у коштах становить 79,9 млн. гривень.) Орієнтовна потреба в обладнанні становить 120 млн. гривень.

Створення КЗ КОР «Київський обласний перинатальний центр»

Виділено з обласного бюджету на технічну експертизу будівлі КЗ КОР «Київський обласний центр охорони здоров’я матері та дитини» 87,0 тис. грн., експертизу проектно-кошторисної документації на реконструкцію  будівлі КЗ КОР «Київський обласний центр охорони здоров’я матері та дитини» в  КЗ КОР «Київський обласний перинатальний центр» 65,0 тис. грн., для розрахунку за виконані у 2012 році проектні роботи КЗ КОР «Київський обласний перинатальний центр» 518,976 тис. грн., на реконструкцію будівлі КЗ КОР «Київський обласний центр охорони здоров’я матері та дитини» в  КЗ КОР «Київський обласний перинатальний центр» 4 000,0 тис. грн.

Потреба: Мінфіну, МОЗ виділити Київській області 70,0 млн. грн.

 

Реформа системи освіти

 

Закони України:

 

20 листопада 2012 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення управління професійно-технічною освітою”.

Вищезазначеним законом були внесенні зміни до Закону України „Про професійно-технічну освіту”, щодо призначення директора професійно-технічного навчального закладу.

Згідно із частиною другою статті 24 Закону України „Про професійно-технічну освіту” директор професійно-технічного навчального закладу державної форми власності призначається на посаду за результатами конкурсу, який проводиться відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, шляхом укладення з ним трудового договору (контракту) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані професійно-технічні навчальні заклади. Директор призначається на посаду та звільняється з посади відповідно до законодавства.

Разом з тим, керівники професійно-технічних навчальних закладів усіх форм власності проходять атестацію у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.

Крім цього Положення про структурний підрозділ юридичної особи, який має здійснювати діяльність у сфері професійно-технічної освіти, розробляється та затверджується його засновником за погодженням відповідно з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

 

Постанови Кабінету Міністрів України:

 

31 жовтня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2011 року № 1124 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. N 978 і від 8 серпня 2007 р. N 1019” було внесено зміни до Порядку ліцензування діяльності з надання освітніх послуг.

13 квітня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 494 затверджено Державну цільову програму впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" на період до 2015 року, якою впроваджено у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій, створення умов для поетапного переходу до нового рівня освіти на основі зазначених технологій.
13 квітня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 495 затверджено Державну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки. Метою Програми є створення сприятливих умов для якісної підготовки робітничих кадрів згідно з пріоритетами державної соціально-економічної політики, орієнтованої на задоволення потреб особистості, суспільства і держави, а також забезпечення рівного доступу до професійно-технічної освіти.
13 квітня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 629 затверджено Державну цільову соціальну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Метою Програми є розроблення та впровадження механізму розвитку дошкільної освіти, забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності та безоплатності здобуття дошкільної освіти у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах.
13 квітня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 561 затверджено Державну цільову соціальну програму підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року. Метою Програми є розроблення механізму стійкого інноваційного розвитку природничо-математичної освіти та його застосування у шкільній практиці.

 

 

Відповідно до затверджених планів у 2013 році передбачається призупинення функціонування 7 навчальних закладів:

1 загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня (Капустинський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»  Володарського району, 23 учні),

4 загальноосвітні школи І-ІІ ступенів  у таких районах:

Іванківський – 2 (Страхоліська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, 21 учень і Руднє-Тальська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, 25 учнів),

Кагарлицький – 1  (Шпендівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, 7 учнів),

Володарський – 1 (Зрайківське навчально-виховне об'єднання «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ», 27 учнів);

1 загальноосвітня школи І ступеня: Бородянський район, с. Нова Буда (11 учнів).

1 НВК у Таращанському районі (Малоберезянський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»).

Планується реорганізувати із загальноосвітніх шкіл І ступеня у дошкільні навчальні заклади – 3  (Борщівська ЗОШ І ступеня Баришівського району, Сидорівське НВО «ЗОШ І- ступеня – дитячий садок» та  Черкаське НВО «ЗОШ І- ступеня – дитячий садок» Білоцерківського району).

Фактична економія  на 2013 рік становитиме 4 млн. 517 тис. грн., а у наступні роки – 4 млн. 833тис.грн. Усі учні та педагогічні працівники навчальних закладів будуть забезпечені організованим підвезенням шкільними автобусами до місць навчання та роботи.

Реорганізація навчальних закладів із пониженням ступеня, утворення навчально-виховних комплексів та навчально-виховних об’єднань.

За пропозиціями місцевих органів управління освітою у 2013 році планується реорганізація з пониженням ступеня 16 навчальних закладів:

із «ЗОШ І-ІІІ ступенів» у «ЗОШ І-ІІ ступенів» – 6 навчальних закладів (Бородянського, Васильківського, Кагарлицького районів – по 2); із «ЗОШ І-ІІ ступенів» у «ЗОШ І ступеня» – 7 навчальних закладів (Ставищенського – 3, Володарського – 2, Баришівського, Таращанського – по 1);

із «ЗОШ І-ІІІ ступенів» у «ЗОШ І ступеня» з одночасним відкриттям дошкільного навчального закладу планується реорганізувати 2 навчальні заклади Баришівського району.

із «ЗОШ І ступеня» у ДНЗ –  2 навчальних заклади   міст Обухів та Ржищів.

Утворення навчально-виховних комплексів і навчально-виховних об'єднань планується у Васильківському - 3, м. Бровари – 2, місті Ірпінь – 1 заклад.

Планується злиття двох позашкільних навчальних закладів Поліського району.

Економія на 2013 рік та наступні роки – 3 млн. 023 тис. грн.

Усього за 2013 рік завдяки проведенню планової оптимізації фактична економія становитиме 4 млн. 532 тис. грн., а у  наступні роки –                        7 млн. 856 тис. грн. 

Реорганізація Ржищівського гуманітарного коледжу шляхом його приєднання до ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” як відокремленого структурного підрозділу дасть можливість:

1.                Зекономити у бюджеті області близько 3 млн.грн.

2.                Забезпечити ступеневу вищу педагогічну освіту випускникам коледжу.

З метою задоволення допрофесійних, професійних запитів і культурно-освітніх потреб населення в області формуються освітні округи, пріоритетними завданнями яких є  створення єдиного освітнього простору в межах адміністративно-територіальної одиниці та належних умов для забезпечення навчально-виховного процесу, розвитку творчих здібностей, нахилів, обдарувань учнів, упровадження сучасних освітніх технологій. У 2012 році в області функціонувало 66 освітніх округів, до 2016 року планується створити  108. У  2013 році планується створення 85 округів, в які буде об’єднано 335 навчальних закладів, у 2014 році – створення 16 округів, в які буде об’єднано 83 навчальних заклади, у 2015 році – створення 7 округів, у які буде об’єднано 39 навчальних закладів.

Суть реформ. Модернізація  мережі навчальних закладів       

Проблема: діюча мережа навчальних закладів не відповідає запитам і потребам населення.

Модернізація мережі навчальних закладів спрямована на вирішення важливих соціально-освітніх завдань: підвищення якості освіти й економічної ефективності функціонування навчальних закладів області, покращення доступу дітей і молоді до якісної освіти незалежно від місця проживання, ефективне використання матеріальних, кадрових і фінансових ресурсів.

Шляхи їх вирішення:

Здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі дошкільних, оптимізації загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів з урахуванням необхідності підвищення якості та доступності освіти:

1. Здійснення заходів обласного плану створення освітніх округів та модернізації мережі навчальних закладів, у тому числі шкіл-інтернатів:

створення освітніх округів

2. Здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі дошкільних навчальних закладів: відновлення роботи дошкільних навчальних закладів, завершення будівництва дошкільних навчальних закладів, відкриття  додаткових груп  на базі діючих дошкільних навчальних закладів.

3. Здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі загальноосвітніх навчальних закладів: завершення  будівництва, реконструкція.

4. Здійснення заходів щодо оптимізації  вищих навчальних закладів.

 

 

Спортивна галузь

Суть: управлінням було здійснено реорганізація комунальних закладів підпорядкованих управлінню молоді та спорту з метою їхньої оптимізації, а саме при незабезпеченості структури у 2011 році на 4 млн. грн. було проведено роботу щодо використання коштів з обласного бюджету на утримання закладів.

Результатом проведеної роботи було реорганізовано 11 комунальних закладів. Утворено Київську обласну школу вищої спортивної майстерності шляхом злиття Київської обласної школи вищої спортивної майстерності №1 та №2 та створення Київської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи шляхом злиття 3 спортивних клубів при вищих навчальних закладах, а також перепрофільовано інтернат спортивного профілю в Центр олімпійської підготовки.

Після проведення відповідної роботи щодо оптимізації комунальних закладів, економія коштів обласного бюджету від проведеної роботи склала близько 4,5 млн. грн. на рік.

Проблеми та шляхи їх вирішення:

1.                За результатами реформи було зменшено кількість керівного складу та бухгалтерії підпорядкованих закладів. При цьому було запропоновано працівникам переведення на інші посади.

Зменшено об’єм видатків на утримання спортсменів. Спортсменів, які не досягли високих спортивних результатів переведено до дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

 

 

Реформа системи соціальної підтримки

Реформа системи пенсійного страхування

 

Закони України:

 

08 липня 2011 року прийнятий Закон України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”.
Вищезазначеним законом внесено зміни до Закону України „Про пенсійне забезпечення” щодо пенсійного віку та встановлено максимальний розмір пенсії.

Відповідно до частини першої статті 47 Закону України „Про пенсійне забезпечення” пенсія особам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", встановлюється довічно.

Згідно із статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Частина третя статті 85 Закону України „Про пенсійне забезпечення” передбачає, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
 

01 липня 2013 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”, яким урегульовано питання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

 

01 січня 2013 року набрав чинності Закон України „Про зайнятість населення” (далі – Закон), яким передбачено стимулювання роботодавців за працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та створення нових робочих місць.

Так, частиною 1 статті 26 Закону передбачено, що роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та яким надано статус безробітного, за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, строком не менше ніж на два роки щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Громадяни, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зазначені у статті 14 Закону, зокрема:

1) один з батьків або особа, яка їх замінює і: має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

3) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

4) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

5) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;

6) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Частина 3 статті 24 Закону передбачає, що роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду України, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Крім того, згідно із частиною 2 статті 27 Закону суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 347 „Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України „Про зайнятість населення”.

 

01 липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії». Яким внесено зміни до деяких статей Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”:

В пункті 15 статті 11 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” врегульовано питання включення до страхового стажу періодів перебування жінки у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й одержання у зв’язку з цим допомоги.

Статтею 36 вищезазначеного Закону надано можливість одержувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника дітям померлого годувальника в період між завершенням навчання в одному із навчальних закладів та вступом до іншого або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців.

В статті 40 Закону передбачено можливість не враховувати зарплату за ці періоди в межах до 60 календарних місяців страхового стажу та за умови, що періоди одержання допомоги по безробіттю з урахуванням будь-якого періоду страхового стажу поспіль у сумі становлять не більш як 10% тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Дещо змінено механізм визначення заробітної плати для обчислення пенсії.

З ухваленням Закону заробітна плата визначається за формулою, в якій сума коефіцієнтів заробітної плати за кожен місяць ділиться на місяці, які враховано для визначення страхового стажу.

В частина 2 статті 42 даного Закону змінено механізм щорічного перерахунку раніше призначених пенсій з 1 березня. Передбачено, що з 1 березня кожного року на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20% показника зростання середньої заробітної плати в Україні, порівняно з попереднім роком, збільшуватиметься не пенсія, а заробітна плата, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Підвищення зарплати буде здійснюватися незалежно від коефіцієнта підвищення пенсійних виплат у минулому році.

В статті 56 Закону УкраїниПро пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” передбачено, що під час перебування особи на повному державному утриманні, їй виплачується 25% пенсії, а інші 75% перераховуються відповідній установі (закладу) за особистою письмовою заявою особи. Ці кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ і спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них зазначених осіб.

 

Указ Президента України:

 

22 жовтня 2012 року Указом Президента України від 22.10.2012 року № 609 затверджено Національну стратегію профілактики соціального сирітства, яка визначає мету, основні завдання, спрямовані на створення умов для забезпечення належного соціального захисту дітей та сімей, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах, утвердження в суспільстві сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства.

 

Постанови Кабінету Міністрів України:

 

15 травня 2012 року постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 341 затверджено Державну цільову програму підтримки сім’ї на період до 2016 року, яка спрямована на збереження традиційних сімейних цінностей, посилення мотивації до реєстрації шлюбів, свідомого народження і виховання дітей, а також підвищення соціального захисту сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

15 травня 2013 року постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 341 затверджено Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року. Метою Програми є збереження традиційних сімейних цінностей, посилення мотивації до реєстрації шлюбів, свідомого народження і виховання дітей, а також підвищення соціального захисту сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

05 липня 2013 року постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2013 № 153 затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції".

 

 

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України:

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.08.2012 № 556-р схвалено "Стратегію реформування системи надання соціальних послуг".

 

 

На шляху інтеграції України до ЄС одним із пріоритетних завдань держави є забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, визначених Конституцією України, наближення стандартів життя до європейських.

З метою підвищення рівня добробуту населення, приділяючи особливу увагу його вразливим групам розпорядженням  Кабінету Міністрів України  від 8 серпня 2012 № 556-р схвалено Стратегію реформування системи надання соціальних послуг.

Ця Стратегія визначає цілі та пріоритетні напрями проведення реформи у сфері надання соціальних послуг, передбачає заходи щодо розширення доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, до соціальних послуг, забезпечення їх якості та ефективності.

Стратегія відповідає пріоритетам розвитку держави, що визначені у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Законі України «Про соціальні послуги».

Виконання Стратегії сприятиме реалізації єдиної державної політики у сфері реформування системи надання соціальних послуг, що дасть змогу:

-         створити ефективну систему надання соціальних  послуг,  підвищити їх якість та рівень задоволення потреб отримувача таких послуг;

-         оптимізувати діючу мережу установ та закладів комунальної власності, що надають соціальні послуги;

-         запровадити надання інноваційних соціальних послуг, що сприятиме доступності та задоволення у повному обсязі потреб осіб у соціальних послугах;

-         підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Реалізація Стратегії сприятиме створенню умов для правового, економічного та організаційного забезпечення реформування системи надання соціальних послуг, а отже, дасть змогу забезпечити широкий доступ осіб до якісних та ефективних соціальних послуг. Проблеми та шляхи їх вирішення.

Для досягнення цілей Стратегії реформування системи надання соціальних послуг в Київській області з початку поточного року районними та міськими управліннями соціального захисту населення спільно з представниками місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, місцевих управлінь у справах сім’ї, дітей та молоді, місцевих наукових установ,  громадських та благодійних організацій проводиться 1-й етап – первинне визначення потреб у соціальних послугах населення адміністративно-територіальних одиниць шляхом збору й аналізу статистичних даних, інформації про стан та динаміку соціально-демографічних процесів, чисельність фактичних та потенційних отримувачів  соціальних послуг, наявні соціальні програми й служби.

За результатами визначених пропозицій і стратегічних пріоритетів департаментом соціального захисту населення Київської облдержадміністрації розробляється план заходів  реформування та розвитку системи надання соціальних послуг.

При цьому, вже розпочато роботу щодо надання послуг денного догляду інвалідів та дітей інвалідів при Переяслав-Хмельницькому центрі соціального захисту пенсіонерів та інвалідів на 20 місць.

Протягом поточного року заплановано відкриття Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Здоровя» у м.Васильків, що буде розрахований  на 25 дітей та Центр реабілітації змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів у м.Березань з відділенням денного догляду дітей-інвалідів на 12 місць.

Також проводиться внутрісистемна  оптимізація мережі інтернат них закладів, а саме розпочата процедура перепрофілювання  Білоцерківського дитячого будинку-інтернату в психоневрологічний інтернат з молодіжним та дитячим відділенням.

Також планується відкриття психоневрологічного відділення для чоловіків в Горноспайпільському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів і спеціальне відділення для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі в Таращанському геріатричному пансіонаті.

Реалізація зазначених заходів розширить перелік соціальних послуг та дасть можливість залучати отримувачів послуг до активного суспільного життя.

 

Пенсійне забезпечення

Суть реформи, здобутки та очікувані результати.

1) За січень-червень  поточного року до бюджету Пенсійного фонду України власні  надходження  склали  3 млрд. 151 млн.295 тис.грн. або 101,1% від запланованого (+35 млн.821 тис. грн.) що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 183 млн.701 тис.грн. Темп росту - 106,2% (план - 105,7%).

Недоїмку економічно активних боржників з початку поточного року зменшено на  326,7 тис.грн.

До адміністративної відповідальності притягнуто 1347 посадових осіб підприємств-боржників та накладено штрафів на 756 тис.грн. Сплачено – 702,5 тис.грн. На розірвання контрактів та трудових відносин з керівниками підприємств державної та комунальної форми власності подано 19 матеріалів, розірвано – 2. До правоохоронних органів подано матеріали про порушення кримінальних справ щодо 33 керівників-боржників, порушено 4 кримінальних справ.

3) З початку року забезпечено проведення перерахунків пенсій:

1) з 1 січня

2) з 1 березня;

4) з 1 травня;

5) з 3 червня;

6) з 11 червня.

В результаті чого середній розмір пенсії цивільних пенсіонерів становить 1 465,67 грн. В порівнянні з 01.07.2012 він збільшився на 56,43 грн. Середній розмір пенсії військових пенсіонерів – 2 293,93 грн. В порівнянні з 01.07.2012 він збільшився на 283,25 грн.

Кількість одержувачів пенсій в розмірі до 500 грн. (пенсія у разі втрати годувальника на двох і більше утриманців) становить 883 особи, від 501 грн. до  1 000 грн. - 83 638 (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зменшилась на 21 868 осіб), від 1 001 грн. до 1 500 грн. – 322 543 особи та понад 1 500 грн. – 128 483 особи.

3) Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області проводиться широка інформаційно – роз’яснювальна робота серед населення. Постійно оновлюються веб-сторінки на веб-сайтах Київської обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій та міських рад. Про зміни в пенсійному законодавстві та роботу головного управління публікуються статті в газетах “Час Київщини” та “Пенсійний кур’єр”, інформація розміщується на стендах в райдержадміністраціях, міських радах, Центрах поштового зв’язку, сільських та селищних радах.

Протягом I півріччя 2013 року в області опубліковано 294 матеріалів відповідей на запитання, роз’яснень з питань пенсійного забезпечення тощо, організовано та проведено 248 виступів на радіо, спеціалісти взяли участь у 285 виступах на місцевому телебаченні.

Проведено 21 «круглий» стіл щодо роз’яснення норм пенсійного законодавства.

Спеціалісти фонду постійно залучаються до виїзних прийомів та «мобільних офісів» з представниками райдержадміністрацій. Крім того, протягом I півріччя 2013 року здійснено 56 виїзних прийомів до осіб з обмеженими фізичними можливостями, інвалідів по зору та осіб, яким виповнилося 80 і більше років.

Важливу роль в інформуванні громадян Київщини відіграють відомчі видання Пенсійного фонду: щотижнева газета «Пенсійний кур’єр», за звітний період розповсюджено більше 94,7 тис. примірників та щомісячний журнал «Вісник Пенсійного фонду України» – 3 688 примірників.

 

Проблеми та шляхи їх вирішення:

 

Проблемні питання

Обґрунтування необхідності вирішення питання

Шляхи вирішення

Станом на 01.07.2013 року по головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області  заборгованість по платежах до фонду підприємств, які підпорядковані:

-         Міністерству енергетики та вугільної промисловості України становить  322 624,53 грн.,

-           Міністерству оборони України  становить 3 684 484,67 грн.,

-          Державна служба України з надзвичайних ситуацій становить   496 001,57 грн.,

-          Міністерству інфраструктури України  6 436 047,87 грн.,

-          Міністерству екології та природних ресурсів України 114 065,45 грн.,

-         Державному комітету телебачення і радіомовлення України – 144 234, 49 грн.,

-         Державній пенітенціарній службі України – 1 002 498,33 грн.,

-          Фонду державного майна України – 31 876 605,79 грн.,

-         Національній академії наук України – 38 289,59 грн.,

-         Національної академії аграрних  наук України –  38 289,59грн.,

-                     Міністерства аграрної політики та продовольства України – 3 958 849,9 грн.,

Міністерство промислової політики України – 43 363,75 грн.

Погашення заборгованості по платежах до фонду, яка виникла за рахунок порушення термінів перерахування коштів

Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, Міністерству  оборони України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Міністерству інфраструктури України, Міністерству екології та природних ресурсів України, Державному агентству України з управління державними корпоративними правами та майном, Державному комітету телебачення і радіомовлення України, Державній пенітенціарній службі України, Фонду державного майна України,      Національній академії наук України  вжити заходів по погашенню заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України підпорядкованими підприємствами-боржниками, які здійснюють діяльність на території Київської області

 

 

Проблемні питання

Обґрунтування необхідності вирішення питання

Шляхи вирішення

Встановлення всім інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС фіксованих розмірів державних пенсій   (в залежності від групи інвалідності)

Рівність Конституційних прав громадян (вимоги ст. 24 Конституції )

Внести зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. № 1210 « Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

 

 

Діти та сім’я

 

На виконання Державної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1242, службою у справах дітей Київської обласної державної адміністрації розроблено відповідну обласну комплексну програму підтримки сімей з дітьми, подолання дитячої бездоглядності та реформування інтернатних закладів для дітей „Назустріч дітям” на 2008-2017 роки.

Метою створення цієї Програми є організація умов для подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, реалізації державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення сімейного благополуччя, підтримка родин з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. Окрім того, до Програми увійшли заходи з виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.

Цілеспрямований механізм реалізації Програми дозволяє максимально ефективно провадити стратегію забезпечення конституційних прав та свобод дітей та сімей з дітьми області.

Пріоритетом даної Програми є забезпечення сімейного виховання дітей Київщини. Послідовність реалізації вказаного напрямку дала можливість забезпечити Київщині високі показники щодо розвитку сімейних форм виховання в області. Так, на території Київської області функціонує 54 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 344 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 102 прийомні сім’ї, в яких виховується 196 дітей.

У поточному році в Київській області вже створено 3 дитячі будинки сімейного типу, куди було влаштовано 7 дітей, та створено 9 прийомних сімей, куди було влаштовано 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом у дитячі будинки сімейного типу протягом поточного року було влаштовано 32 дітей, у прийомні сім’ї – 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Опікою, піклуванням охоплено 2575 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. За другий квартал 2013 року опіку, піклування встановлено над 205 дітьми-сиротами та дітьми, які залишилися без батьківського піклування.

Станом на 01.07.2013 року усиновлено - 55 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 37 – усиновлено громадянами України, 18 – іноземними громадянами. Загальна тенденція – перевага національного усиновлення над іноземним – зберігається.

За поточний період в Київській області надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, 100 дітям, 81 - з яких влаштовано у сімейні форми виховання.

На даному етапі реалізації Програми можна стверджувати про те, що основна її мета досягнута, адже завдяки виконанню заходів Програми в Київській області відсутнє таке ганебне явище як безпритульність дітей, а забезпечення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування сімейними формами виховання склало 84,7% .

На виконання Указу Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» від 16.12.2011 № 1163/2011 було розроблено та затверджено рішенням Київської обласної ради від 04.09.2012 № 431-22-VI зміни до Обласної комплексної Програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2008-2017, а саме внесено до Програми окремий розділ, що стосується забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Ефективним механізмом моніторингу збереження житлових та майнових прав дітей, зазначеної категорії, є ведення обласної електронної бази даних "Житло дітям", в якій зібрано і щомісячно оновлюються персоніфіковані дані щодо стану збереження житлових і майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Обласною комплексною програмою передбачено формувати місцевий житловий фонд соціального призначення, для передачі у користування дітям-сиротам, дітям, позбавленим, батьківського піклування, віком від 16 років, особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених, батьківського піклування, у розмірі 5 відсотків від загального житлового фонду комунальної власності, але не менше однієї квартири чи садиби щорічно. Виконання даного розпорядження покладено на міськвиконкоми міст обласного, районного підпорядкування, сільських, селищних рад.

Програма покликана забезпечувати формування місцевого житлового фонду соціального призначення шляхами, визначеними ст.5 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення».

Проте, ресурси райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) є вкрай обмеженими, що не дозволяє в належній мірі забезпечувати виконання вищевказаного напрямку реалізації Програми, що в свою чергу спонукає до створення загальнодержавної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених, батьківського піклування.

 

 

Стабілізація Державного бюджету

 

Закони України:

 

22 грудня 2011 року прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про інвестиційну діяльність» щодо запровадження державної реєстрації інвестиційних проектів, які потребують державної підтримки та проведення оцінювання їх економічної ефективності.

Державна реєстрація інвестиційних проектів, для реалізації яких може надаватися державна підтримка, та проектних (інвестиційних) пропозицій, на основі яких готуються інвестиційні проекти, для розроблення яких може надаватися державна підтримка, здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на підставі позитивного висновку експертної оцінки їх економічної ефективності.

 

01 червня 2010 року прийнятий Закон України «Про здійснення державних закупівель», який встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів.
 
 
Реформа податкової системи 
Реформа міжбюджетних відносин
 

Кодекси України:

 

02 грудня 2010 року прийнятий Податковий кодекс України, який набрав чинності 01 січня 2011 року. Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

08 липня 2010 року прийнятий Бюджетний кодекс України. Він регулює відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства, і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу.

У кодексі з'явилась нова стаття 20, яка конкретизує принципи застосування програмно-цільового методу на рівні державного бюджету та на рівні місцевих бюджетів.

Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі передбачає складання прогнозу бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди відповідно до статті 21 цього Кодексу.

 

 

Департаментом фінансів облдержадміністрації на виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2013 № 128/2013 здійснено такі заходи:

Пункт 5.1.1.

Учасниками експерименту з впровадження програмно-цільового методу затверджено 2246 бюджетних програм, з яких по 2138 складаються паспорти бюджетних програм.

На даний час паспорти бюджетних програм затверджені по 2138 бюджетній програмі.

Пункт 5.1.2.

Відповідно до статті 20 Бюджетного кодексу України бюджетні програми формують головні розпорядники коштів.

Крім того, розробляють та затверджують паспорти бюджетних програм, складають звіти про їх виконання, аналізують показники виконання бюджетних програм, оцінюють ефективність цих програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів.

Також, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 09.07.2010 № 679 «Про деякі питання проведення експерименту по запровадженню програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» головні розпорядники коштів подають до місцевих фінансових органів до 25 липня звіти про виконання паспортів бюджетних програм за підсумками півріччя та за підсумками року - у терміни, визначені для подання зведеної річної фінансової та бюджетної звітності.

Пункт 5.1.3.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 02.08.2010 № 805 «Про затвердження Основних підходів до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» у 2012 році елементи програмно-цільового методу запроваджено у обласному бюджеті та 12 містах обласного значення.

При плануванні бюджетів на 2013 рік елементи програмно-цільового методу запроваджено  у 25 районних бюджетах області.

На даний час по всіх районних бюджетах області місцевими фінансовими органами проведені навчальні тренінги з головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів.
 

 

Дерегуляція й розвиток підприємництва

 

Закони України:

 

19 травня 2011 року прийнятий Закон України „Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”.

Закон затверджує перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності. Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку.

Документи дозвільного характеру, необхідність видачі яких встановлюється міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, що не внесені до затвердженого Законом Переліку, видаються відповідно до міжнародних договорів.

Видача документів дозвільного характеру у сферах державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці (провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею), захисту економічної конкуренції та використання ядерної енергії здійснюється згідно із законами, що регулюють відносини у цих сферах.

Встановлення інших видів документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності може здійснюватися шляхом внесення відповідних змін до Закону.

 

08 вересня 2011 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, щодо порушення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, порушення вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики.
04 липня 2012 року прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно”, згідно із яким розширено повноваження нотаріусів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
06 вересня 2012 року прийнятий Закон України „Про адміністративні послуги”, який визначає правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.

Адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єкт надання адміністративної послуги – орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Вимоги вищезазначеного Закону поширюються на надання суб’єктом надання адміністративних послуг витягів та виписок з реєстрів, свідоцтв, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.

Центри надання адміністративних послуг утворюються при міських радах (їх виконавчих органах) міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.

 
21 квітня 2011 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту”.
Суб'єкт господарювання може створюватися та діяти на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, що після його прийняття учасниками стає установчим документом.
Модельний статут - типовий установчий документ, затверджений Кабінетом Міністрів України, який використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідних організаційно-правових форм, містить встановлені законом правила, що регулюють правовий статус, права, обов'язки та відносини, які пов'язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності відповідних юридичних осіб
 
Постанови Кабінету Міністрів України:
 
30 січня 2013 року постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 57 затверджено Порядок ведення Реєстру адміністративних послуг, який визначає механізм ведення Реєстру адміністративних послуг як єдиної інформаційної комп’ютерної бази даних про адміністративні послуги, що надаються відповідно до закону суб’єктами надання адміністративних послуг.
20 лютого 2013 року постановою Кабінету Міністрів України затверджено Примірне положення про центр надання адміністративних послуг.
29 травня 2013 року постановою Кабінету Міністрів України затверджено Типовий порядок проведення конкурсу для надання супутніх послуг, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, який визначає загальну процедуру проведення конкурсу для надання супутніх послуг у приміщеннях, у яких розміщуються центри надання адміністративних послуг, та інших приміщеннях, у яких надаються адміністративні послуги.

 

 

Департаментом містобудування та архітектури облдержадміністрації на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, здійснено такі заходи:

Щодо реалізації Національного проекту «Чисте місто» - система комплексів з переробки твердих побутових відходів» у м. Києві за результатами розгляду генерального плану с.Підгірці на засіданні архітектурно-містобудівної ради було визначено ряд пропозицій і зауважень в т.ч. і по розміщенню сміттєпереробного заводу. Питання доопрацювання зазначеного генерального плану знаходиться під контролем департаменту.

Щодо реалізації Національного проекту «Енергія природи» - На засіданні архітектурно-містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури облдержаміністрації розглянуто проект детального плану території наміченої під будівництво та обслуговування комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії на землях Підгірцівської сільської ради Обухівського району та надано пропозиції і рекомендації щодо затвердження ДПТ.

Щодо реалізації Національного проекту «Повітряний експрес- відповідно до графіку реалізації Національного проекту «Повітряний експрес» Київською облдержадміністрацією підготовлено та передано ДП «НП «ПЕ» детальну процедуру щодо передачі у користування ДП «НП «ПЕ» земельних ділянок, необхідних для  реалізації проекту та надано інформацію про земельні ділянки необхідні для реалізації проекту згідно форми «6-зем».

 

Приватизація й управління державною власністю

 

Закон України:

 

13 січня 2012 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки”, яким скорочено перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

 

Розвиток культури

 

Закон України:

 

12 січня 2011 року набрав чинності Закон України „Про культуру”, який визначає правові засади діяльності у сфері культури, регулює суспільні відносини, пов'язані із створенням, використанням, розповсюдженням, збереженням культурної спадщини та культурних цінностей, і спрямований на забезпечення доступу до них.

Одним із ключових положень документу є закріплення базової мережі закладів культури. Відповідно до п. 2 ст. 22 та п. 2 ст. 23 Закону існуючі заклади комунальної форми власності автоматично включено до базової мережі закладів культури місцевого рівня, а пунктом 3 ст. 22 визначено, що виключення закладів культури з базової мережі можливе лише за погодженням з Міністерством культури України.

Шляхом втілення соціальних положень Закону вирішується чимало питань, пов’язаних із забезпеченням належного функціонування закладів культури.

Новий закон про культуру гарантує працівникам галузі роботу на повну тарифну ставку. Окрім цього, передбачено надбавки і доплати за вислугу років, почесне звання тощо; допомогу на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань. Важливо, що тепер надбавки поширюються й на працівників клубних закладів – саме ця категорія досі була найменш соціально захищеною. ( На жаль, ст.29  Закону „Про культуру” не  повністю введена в дію).

Об’єкти культури і мистецтва, що забезпечують культурний розвиток села, сприяють збереженню та підвищенню культурного потенціалу, духовних цінностей, захищає Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про приватизацію майна державних підприємств”» (1997 р.), згідно з яким ці об’єкти не підлягають приватизації. В лютому 2012 року Верховна Рада України прийняла постанову „Про впровадження мораторію на закриття державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості”. Керуючись положеннями документу, Кабінетові Міністрів України доручено здійснити низку відповідних заходів, зокрема: проаналізувати ситуацію щодо функціонування державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості та забезпечити припинення їх необґрунтованого закриття; вивчити питання щодо зміни умов фінансування таких закладів тощо.

З метою популяризації вітчизняної книжкової продукції, підвищення рівня читацької активності, насамперед дітей та молоді, забезпечення доступу громадян до інформації видано Указ Президента України від 19 червня 2013 року № 336 „Про деякі заходи щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні”.

 

 

В основу діяльності галузі культури покладено реалізацію Комплексної програми розвитку галузі культури Київської області на 2011-2015 роки (прийнятою обласною радою 03.02.2011 № 038-04-VI). 

Метою якої є:

створення умов для реалізації державної культурної політики на території області, задоволення культурних потреб населення Київщини;              збереження, відродження і розвиток народних художніх промислів, створення належних умов для охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини;           забезпечення охорони та збереження пам’яток Музейного фонду України, запровадження в діяльність музеїв сучасних автоматизованих інформаційних технологій;                                                   підвищення ролі бібліотек як центрів культури, науки, освіти та інформації;

Забезпечення:

ефективного управління галузі культури області;

спрямування дій місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на розвиток галузі культури, запровадження в діяльності установ культури нових інформаційних технологій;

доступності мистецької освіти, гарантування громадянам права на її здобуття, творчого,  інтелектуального і духовного розвитку дітей у початкових спеціалізованих мистецьких  навчальних закладах (школах естетичного виховання);

гарантій свободи творчості;                                                                            підтримки високопрофесійної мистецької творчості, яка забезпечує якісний рівень націона­льної культури.                                                                   

В основу  програми покладено  існуюча нормативно-правовіа база.                   Функціонування сфери культури у Київській області забезпечується цілісною мережею закладів та установ культури, серед яких: 831 клубний заклад, 885 бібліотек, 60 шкіл естетичного виховання, 26 державних музеїв, 2 парки культури та відпочинку, Бiлоцеркiвський академічний обласний музично-драматичний театр iм.П.К.Саксаганського, Будинком органної та камерної музики, симфонічним оркестром “Академія”. Методичні, пам’яткоохоронні та організаційні культурно-мистецькі послуги надають обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласний центр охорони і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини. Одержання мистецької освіти забезпечує коледж культури і мистецтв, а питаннями удосконалення фахового рівня працівників займаються курси підвищення кваліфікації працівників культури.

Мета реформ у галузі:                                                                                   Основана мета – це модернізація галузі культури області, спрямована на підвищення якості надання відповідних послуг, формування сучасної інфраструктури галузі, запровадження інновацій  в культурно-мистецькому процесі. Зусилля органів державної влади та органів місцевого самоврядування   повинні бути спрямовані на: зміцнення матеріально-технічної бази галузі культури та забезпечення відповідними професійними  кадрами.

Важливим завданням для галузі культури є розробка та реалізація механізмів залучення додаткових фінансових ресурсів, зокрема, залучення господарств, благодійних організацій, підприємців, меценатів, спонсорів до зміцнення матеріально-технічної бази сфери культури, проведення культурно-мистецьких заходів.                                                       Формується така модель управління, яка ґрунтується на встановленні конструктивного діалогу та тісної співпраці між органами державної влади і громадськістю, взаємодії у вирішенні питань культурного розвитку.

Налагодження діалогу між громадськими та державними структурами, з одного боку допомагає громадським структурам довести до відома державних органів нагальні потреби та проблеми розвитку культури. З іншої – завдяки співпраці, партнерським взаємовідносинам із громадськістю органи державного управління стають краще обізнаними із сучасною соціокультурною ситуацією в  регіоні, реальним станом культурної сфери. Таке співробітництво органів державного управління з громадськими структурами допомагає населенню краще зрозуміти логіку управлінських рішень і політику держави у сфері культури.

У цьому відношенні в управлінні культури, національностей та релігій налагоджені давні тісні зв`язки із  обласними організаціями та відділеннями національних творчих спілок, тісна співпраця щодо сприяння діяльності їх і розвитку.

На даний час в області відбувається другий етап адміністративної реформи. Після  затвердження центральних органів виконавчої влади, почалися структурні зміни в обласній та районних  державних адміністраціях. Відповідно до розпорядження голови Київської облдержадміністрації від  21грудня  2012  року  №  560 «Про упорядкування структури Київської обласної державної адміністрації» утворено управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, реорганізувавши управління культури і туризму. Розроблено та затверджено Положення про управління культури, національностей та релігій, штатний розпис.

У сфері культури можна виділити такі проблеми що стримують розвиток галузі:

-                     значна частка закладів та об`єктів культури, де не проводяться належні поточні та капітальні ремонти;

-                     недостатнє фінансування на оновлення матеріально-технічної бази закладів культури (клубів, бібліотек, музеїв).

На жаль, є проблема реалізації всіх статей  Закону «Про культуру». Часто приходиться доводити і боротися за безумовне його виконання, а це: збереження існуючої мережі закладів культури, його кадрового складу, недопущення виселення із приміщень та багато інших положень, направлених на збереження і розвиток сфери культури.

Гострою проблемою є збереження  від руйнації, знищення об`єктів культурної спадщини при розгляді питань із землеустрою (відведення земельних ділянок, зміна їх цільового призначення). З цією метою потрібно  розробити та фінансувати Програму проведення паспортизації нерухомих об`єктів культурної спадщини, що забезпечить:

- обов`язкове погодження проектів землеустрою з органами охорони культурної спадщини;

- взаємодію органів охорони культурної спадщини з органами, що реалізують державну політику у сфері  земельних відносин  для забезпечення контролю використання та охорони земель.

Підсумовуючи, можна сказати: на жаль, рівень фінансування галузі не дозволяє по-справжньому розвиватись, модернізувати матеріальну базу, забезпечити сучасним обладнанням та інструментами заклади культури.

Забезпечення умов для розвитку доступної та якісної системи культури Київської області сприятиме  повноцінне фінансування та реалізація всіх завдань Комплексної програми розвитку галузі культури Київської області на 2011-2015 роки.

При всій суперечливості  перехідного періоду нашою метою залишається – не розгубити,  а зберегти і примножити наше культурне  розмаїття, творчий потенціал та культурну спадщину.

 

Міжнародна інтеграція та співпраця

 

Закон України:

 

01 червня 2010 року прийнятий Закон України „Про захист персональних даних”, який регулює правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних, і спрямований на захист основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних.

 

Реформа електроенергетики та нафтогазової промисловості

 

Закони України:

 

21 червня 2012 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про природні монополії” щодо визначення статусу, прав й обов’язків органів регулювання природних монополій; упровадження методики формування тарифів для суб’єктів природної монополії, що стимулює оптимізацію витрат. Виключення положень щодо того, що тарифи для суб’єктів природної монополії формуються, виходячи із витрат відповідно до податкового законодавства.

09 липня 2010 року прийнятий Закон України „Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів” який визначає правові та організаційні засади надання і використання земельних ділянок для розміщення об'єктів енергетики, встановлення та дотримання правового режиму земель спеціальних зон об'єктів енергетики з метою забезпечення безперебійного функціонування цих об'єктів, раціонального використання земель, а також безпечної життєдіяльності та захисту населення і господарських об'єктів від впливу можливих аварій.

13 січня 2011 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" щодо порядку погашення заборгованості” щодо врегулювання заборгованості між суб’єктами оптового ринку електронної енергії, внесення змін до порядку проведення розрахунків.

08 липня 2010 року прийнятий Закон України „Про засади функціонування ринку природного газу”, який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу.

15 травня 2013 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” щодо забезпечення стабільного функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу.

 

Реформа житлово-комунального господарства

 

Закон України:

 

21 жовтня 2010 року прийнятий Закон України „Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності”, який визначає особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності, особливості оренди та концесії таких об'єктів.

 
Указ Президента України:
 
23 листопада 2011 року Указом Президента України від 23.11.2011 № 1073 утворена Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

 

Розвиток транспортної інфраструктури

 

Закон України:

 

23 лютого 2012 року прийнятий Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про залізничний транспорт”.

 

 

Управлінням інфраструктури та туризму облдержадміністрації на виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 року «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» здійснюються такі заходи:

У відповідності до Плану дій та п. 183.1 розділу XI. Розвиток транспортної інфраструктури, на липень місяць поточного року управлінню заплановано взяти участь у розробці державної цільової програми розвитку туризму та курортів в Україні на період до 2022 року. Виходячи з фактичної ситуації, на даний час, управління не може приступити до виконання запланованих дій з участі у розробці зазначеної державної цільової програми, так як управлінню, з невідомих причин, до цього часу не передано в оперативне управління комунальну установу Київської обласної ради «Київський обласний центр розвитку туризму», яка має відповідний штат кваліфікованих спеціалістів, яких необхідно залучити до розробки основних положень майбутньої програми, конкретних планів дій, термінів та виконавців і яка, на даний час, все ще перебуває в оперативному підпорядкуванні управління культури і туризму облдержадміністрації. У випадку позитивного вирішення зазначеної організаційно-правової колізії між нашими структурними підрозділами, управління зможе розпочати необхідну роботу та підготує її до відповідного стану готовності з метою реалізації основних її положень.

 

 

Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації на виконання регіонального плану дій Київської області на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» здійснюються такі заходи:

- пункт 28.4. Затвердження регіональних планів заходів на 2013 і 2014 роки щодо будівництва, реконструкції, ремонту та утримання в належному стані вулиць і доріг, які мають пріоритетне значення для належного функціонування системи екстреної медичної допомоги.

Державним бюджетом України на 2013 рік передбачена Київській області субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності в сумі 183777,0 тис. грн., в тому числі субвенція обласному бюджету -126635,4 тис. грн., місцевим бюджетам - 57141,6 тис. грн.

На підставі пропозицій райдержадміністрацій та міських рад (міст обласного значення) сформований узагальнений перелік об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Київської області, затверджений розпорядженням Київської облдержадміністрації від 28 лютого 2013 року №77(із змінами). В першу чергу, субвенція спрямовується на об’єкти, що мають визначальне соціально – важливе значення для забезпечення функціонування транспорту в населених пунктах в цілому,  та автомобілів швидкої медичної допомоги, зокрема.

- пункт 35.1. В поточному році за рахунок державного фінансування будуть продовжені роботи по будівництву (реконструкції) навчальних закладів, а саме:

- будівництво ІІ черги загальноосвітньої середньої школи №1 по вул. Червоноармійська, 9 в м. Вишневе Києво-Святошинського району- укладено договір з переможцем торгів ТОВ «Українська енергетична компанія» на виконання робіт з будівництва навчального закладу;

- реконструкція школи під загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів на 288 учнів та дитячий дошкільний заклад на 3 групи по вул. Леніна в с. Путрівка Васильківського району - кошти субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на виконання робіт не надходили;

- середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів навчання на 24 класи (720 учнів) в смт Чабани Києво-Святошинського району - продовження будівництва навчального закладу за рахунок державних капітальних вкладень, що розподіляються Кабінетом Міністрів України в сумі 250,0 тис.гривень, кошти не надходили.

- реконструкція приміщень загальноосвітньої школи №1 м. Узин Білоцерківського району- кошти субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на виконання робіт не надходили. Проведені розрахунки з підрядною організацією за виконані обсяги робіт у 2012 році;

- будівництво загальноосвітньої школи I-III ступенів навчання в с. Микуличі Бородянського району за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Кошти з державного бюджету не надходили.

- пункт 240.1. Початок будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт "Бориспіль" та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону - направлені листи «Держінвестпроекту» з зауваженнями та пропозиціями до операційного плану заходів з реалізації національного проекту «Повітряний експрес»;

- пункт 240.2. Проведення конкурсу з будівництва складової національного проекту щодо міської кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва від вул. Столичне шосе до автомобільної дороги М-03Київ–Харків–Довжанський на ділянці Київ–Бориспіль на умовах концесії - Київська облдержадміністрація проінформувала Держінвестпроект про погодження без зауважень проекту постанови КМУ «Деякі питання будівництва міської кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва від  вул. Столичне шосе до автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці Київ-Бориспіль».

 

 

Управлінням земельних відносин Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” здійснено такі заходи:

-         пункти 83.3., 83.4 Забезпечення затвердження та розміщення для публічного доступу інформаційних карток на кожну адміністративну послугу, забезпечення затвердження технологічних карток на кожну адміністративну послугу – розроблено та затверджено облдержадміністрацією інформаційні та технологічні картки наступних адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є облдержадміністрація: рішення про продаж земельних ділянок державної власності; рішення про надання в постійне користування та оренду земельних ділянок що, перебувають у державній власності; рішення про виділення у встановленому порядку лісових ділянок для довгострокового тимчасового користування лісами;

 

 

-         пункт 240.1. Початок будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт “Бориспіль” та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону – направлені листи Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами України з зауваженнями та пропозиціями до операційного плану заходів з реалізації національного проекту “Повітряний експрес”;

-         - пункт 240.2. Проведення конкурсу з будівництва складової національного проекту щодо міської кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва від вул. Столичне шосе до автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на дільниці Київ-Бориспіль на умовах концесії – Київською облдержадміністрацією спільно з Головним управлінням Держземагенства у Київській області за раніше наданою Державним підприємством “Дирекція з будівництва та управління національного проекту “Повітряний експрес” схеми проходження автомобільної дороги орієнтовно визначено 217 землевласників, землекористувачів, цільове призначення, склад угідь земельних ділянок, а також площу земельних ділянок лісового фонду, за рахунок яких можливе відведення земель для будівництва міської кільцевої дороги (по 200 метрів в кожну сторону від осі проходження траси).

 

 

Розвиток сільського господарства й земельна реформа

 

 

Закони України:

 

01 січня 2013 року набуває чинності  Закон України «Про державний земельний кадастр». Відповідно до нього, державні акти на право власності на землю видаватися не будуть. Натомість документом, що посвідчує право власності, буде свідоцтво на право власності, отримане у територіальному органі Державної реєстраційної служби (Держреєстрі). У разі потреби, підтвердити своє право власності на земельну ділянку можна буде й витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або Державного земельного кадастру.

Даний Закон вніс зміни до деяких важливих нормативно-правових актів у сфері земельних відносин, зокрема і до Земельного кодексу України. Відповідно до цих змін, кардинально змінюється ст. 126 Земельного кодексу України - оформлення речових прав на земельну ділянку, якщо до 1 січня 2013 року дана стаття ще регламентувала цей порядок, то після 1 січня 2013 року дана норма відсилає до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Тобто функції державної реєстрації права на землю передаються місцевим органам юстиції.

Крім того, Законом надається доступ органам державної влади та місцевого самоврядування до інформації Державного земельного кадастру для управління землями.

 

14 травня 2013 року прийнятий Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності у зв’язку з їх розмежуванням”, яким спрощено та пришвидшено процедуру передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність або користування громадянам, юридичним особам.

Законом внесено зміни до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про Державний земельний кадастр» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».

Зміни надали можливість:

1) врегулювати питання державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності, які передаються у власність, користування, в тому числі на умовах оренди, а також поновлення раніше укладених договорів оренди земельних ділянок;

2) врегулювати питання державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, право власності на які зареєстровано у Державному реєстрі земель;

3) запровадити безоплатність надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування під час проведення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на вказані земельні ділянки;

4) запровадити безоплатність внесення відомостей до Державного земельного кадастру, внесення змін до них, надання відомостей з Державного земельного кадастру за зверненням відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

5) врегулювати питання по земельних ділянках, кадастрові номери яких були визначені (в тому числі на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку), але не присвоєні до 1 січня 2013 року.

 

01 січня 2013 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, яким передбачено, що з дня набрання чинності цим Законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.

 

 

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» здійснюються такі заходи:

Пункт 57.3. Реалізація програми державної підтримки молодих працівників, залучених до роботи в селах і селищах.

Однією з головних умов підвищення рівня зайнятості сільського населення є забезпечення молодих спеціалістів житлом. З цією метою за січень-червень 2013 р. на реалізацію заходів Київської обласної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, спрямованої на розширення обсягів інвестування в будівництво на селі, створення молодим забудовникам сприятливих умов для спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями,  надійшло 3210,0 тис.грн. (у 5,1 рази більше ніж за аналогічний період минулого року), у тому числі з державного бюджету – 550,0 тис.грн. (у 4,4 рази більше), обласного бюджету – 2650,0 тис.грн. (у 5,4 рази більше), районних бюджетів – 10,0 тис.грн. (на рівні минулого року).

За рахунок зазначених коштів Київським обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі профінансовано 125 кредитних угод на будівництво, добудову, придбання житла.

 

Пункт 241.2. Реалізація національного проекту «Зерно України» - програма розвитку зерновиробництва з високими виробничими та економічними показниками.

Під урожай 2013 року зернових   посіяно на площі 619,5 тис. га. Для цього своєчасно проведено весь комплекс сільгоспробіт, зокрема підживлено всі озимі та проведено фітосанітарну обробку, завдяки чому зерновий клин області витримав складні погодно-кліматичні умови.  Своєчасно та на високому рівні проведено посів ярих культур, зокрема у групі зернових культур  площа посіву  кукурудзи на зерно становить 292,8 тис.га (105% до прогнозу) або збільшено, порівняно з минулим роком, на 15,1 тис. га,

Всього до збирання підлягає – 361,5 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, в т.ч: пшениці –196,7 тис. га; ячменю – 84,4 тис. га; жита – 21,6 тис. га; вівса – 8,3 тис. га; гороху – 3,4 тис. га.

Станом на 12 липня ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 49786 га (16%), намолочено 203,3 тис. тонн зерна при врожайності 40,8 ц/га (у 2012 р. 38,5 ц/га).

Озимий ячмінь обмолочено на площі 5495 га (88% до прогнозу), намолочено 21485 тонн зерна при врожайності 39,1 ц/га (у 2012 р.- 39,0 ц/га). Озима пшениця обмолочена на площі 40779 га (22%), намолочено 171271 тонн зерна при врожайності 42,0 ц/га (у 2012 р.- 39,2 ц/га). На 46 відсотках площ обмолочено горох, врожайність якого становить 22,6 ц/га ( у минулому році 21,0 ц/га.). Розпочато збирання ярої пшениці  ( обмолочено 5% посівних площ) та ячменю, відповідно, 2% площ. Для проведення жнив підготовлено 2342 одиниці зернозбиральних комбайнів. З них 1432 вітчизняного виробництва, 910 – іноземного. Для проведення комплексу зернозбиральних робіт, господарствами Київської області, на даний період, накопичено 24,1 тис. тонн дизпалива та 7,8 тис. тонн бензину, що становить відповідно 87,6% та 98 %  до технологічної потреби на ввесь період збирання.

За даними регіонів на проведення жнив необхідно 1 млрд. 78 млн. грн.

Джерела:

перше – власні кошти товаровиробників – 1млрд. 22 млн.грн;

друге – комерційні та банківські кредити. За перше півріччя п.р. аграрії області залучили більше 367 млн. грн. кредитів комерційних банків, що на 46% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Третє - державна підтримка. Зокрема, через укладання форвардних біржових контрактів. Таким фінансовим механізмом скористалися лише 30 господарств із 13 районів на поставку Аграрному фонду 74,7 тис. тонн продовольчого зерна на 131,8 млн. грн. Вони отримали авансового платежу 65,79 млн. грн.

Під урожай 2013 року господарства області подали заявки до Головної торгово-експортної філії ПАТ «Державна продовольчо – зернова корпорація України» на участь у форвардній програмі закупівлі зерна кукурудзи в кількості 34,6 тис. тонн. на загальну суму 32,3 млн. грн.

Для задоволення потреб населення нам необхідно закласти в засіки 240 тис. тонн продовольчого зерна. Такі можливості в господарствах є. Все залежить від якісно проведеної організаторської та маркетингової роботи на всіх рівнях господарської діяльності, зокрема щодо розвитку інфраструктури аграрного ринку. Значної уваги приділяється  питанню забезпечення насінням під урожай 2014 року. Наше завдання до 2015 р. довести до 100 % висів насіння озимих та ярих культур високих репродукцій. Для цього в області функціонує 6 державних селекційних науково-дослідних установ, яким безпосередньо підпорядковано 14 дослідних станцій та дослідних господарств, а також 5 селекційних установ недержавної форми власності. Вирощуванням якісного насіння займаються 56 насінницьких господарств за 92 технологічними виробничими програмами.

Дякуючи новітнім енергозберігаючим технологіям виробництва, які вдало освоюються сільгоспвиробниками області, використанню якісного насіння, ефективних добрив, засобів захисту рослин і звичайно з урахуванням сприятливих погодно-кліматичних умов аграрії Київщини мають всі підстави довести валове виробництво зерна не менше, ніж в минулому році, що повністю забезпечить потребу регіону у продовольчому та фуражному зерні, а також у сировині для промислової переробки, що й передбачено виконанням заходів Київської обласної Програми „Зерно Київщини на період 2012-2016 роки ”.

Пункт 242.2. Реалізація національного проекту в рамках складових з урахуванням форми участі держави, визначеної, зокрема Законом України «Про оптові ринки сільськогосподарської продукції».

З метою реалізації національного проекту "Зелені ринки" та забезпечення продовольчої безпеки на території області впроваджено інвестиційний проект створення оптового ринку сільськогосподарської продукції "Столичний" за участі групи приватних інвесторів (Україна), Києво -Святошинського району, с. Софіївська Борщагівка.

У 2012 році введено в дію його першу чергу. Загальний обсяг інвестицій – 170 млн. дол. США, додатково передбачено створення 5 тис. робочих місць.

Подальша реалізація цього проекту буде здійснюватися протягом 2013 – 2014 років, що дасть можливість збільшити його площу до 173 тис. м2 та ввести в дію ряд певних павільйонів і терміналів з реалізації сільськогосподарської продукції розгалуженого асортименту.

 

Пункт 243.2. Реалізація національного проекту в рамках складових з урахуванням визначеної форми участі держави у національному проекті.

В 2012 році введено в дію п’ять доїльних залів на 5000 голів корів, а саме в ПОСП „Дніпро”, ПрАТ „Агрофорт” Кагарлицького, ТОВ „Острійківське” Білоцерківського району, ТОВ"Аграрний Інвестиційний Союз" Таращанського району та в ПП АФ „Розволожжя” Володарського району, чотири приміщення для утримання корів потужністю 3000 голів в ПрАТ „Агрофорт”, Кагарлицького району, ТОВ "Аграрний Інвестиційний Союз" Таращанського району, ТОВ "Острійківське" Білоцерківського району та ПП АФ „Розволожжя” Володарського району, СТОВ «Відродження» Фастівського району Корівник на 250 голів проведено реконструкцію корівників, розрахованих на утримання 1200 голів корів у Бориспільському, Таращанському, Володарському та Яготинському районах.

Січень-червень 2013 р. Розпочато будівництво двох  комплексів по виробництву молока сумарною потужністю 3000 голів корів та двох корівників на 1000 голів корів. Проводиться будівництво свинокомплексу на 30000 гол. та будівництво і реконструкція трьох свиноферм. Готується до введення в експлуатацію друга черга на 500 корів роботизованого комплексу (першого на Україні) по виробництву молока на базі ТДВ «Терезине» в

Білоцерківському районі. Також заплановано реконструювати сім корівників на 2500 голів та однієї молочнотоварної ферми.

 

 

Крім того звертаємо увагу на наступне:

 

Закони України:

 

09 липня 2011 року набрав чинності Закон України „Про безоплатну правову допомогу”, який визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про безоплатну правову допомогу" було доповнено пунктом 4-1 статтю 25 Закону України „Про місцеві державні адміністрації” такого змісту: „4-1) забезпечує надання безоплатної первинної правової допомоги”.

Даними змінами було розширено повноваження місцевих державних адміністрацій в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України „Про безоплатну правову допомогу” безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

 

 

01 липня 2013 року набрав чинності Закон України „Про аквакультуру”, прикінцеві положення якого, зокрема стаття 51 Водного кодексу України, викладено в новій редакції.

Враховуючи лист Державного агентства водних ресурсів України від 09 липня 2013 року № 3427/9/11-13 повідомляємо, що зазначений закон та зміни до статті 51 Водного кодексу України змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди.

1. Відповідно до прийнятих змін, чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання водних об'єктів:

1.1. Водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються в користування на умовах оренди відповідно та у порядку, передбаченому статтею 51 Водного кодексу України, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

Відповідно до статті 1 Водного кодексу України водосховище комплексного призначення - водосховище, яке відповідно до паспорта використовується для двох і більше цілей (крім рекреаційних).

Водні об'єкти надаються у користування на земельних торгах (статті 135 - 139 Земельного кодексу України) у комплексі із земельною ділянкою, органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (при цьому віднесення водного об’єкта до загальнодержавного або місцевого не має значення), відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.

Типовий договір оренди водних об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства, режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.

Одночасно інформуємо, що типовим договором оренди передбачено відповідальність орендаря за шкоду, що може бути нанесена третім особам, внаслідок неналежного виконання умов договору.

Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта. Порядок розроблення паспорта водного об'єкта затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за № 775/23307.

Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єкти затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.05.2013 № 236 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за №986/23518.

1.2. Частини рибогосподарських водних об'єктів, рибогосподарські технологічні водойми, акваторії (водний простір) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, надаються в користування на умовах оренди відповідно до статті 14 Закону України «Про аквакультуру» для цілей аквакультури.

Рибогосподарською технологічною водоймою є штучно створена водойма спеціального технологічного призначення, що визначається технічним проектом та/або паспортом, яка наповнюється штучно за допомогою гідротехнічних споруд і пристроїв та призначена для створення умов існування і розвитку об'єктів аквакультури.

Надання рибогосподарської технологічної водойми в користування на умовах оренди для цілей аквакультури здійснюється органом, який здійснює розпорядження земельною ділянкою під водою (водним простором) відповідно до Земельного кодексу України, за договором оренди за наявності паспорта рибогосподарської технологічної водойми та/або технічного проекту рибогосподарської технологічної водойми.

Типовий договір оренди затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

Порядок розроблення та форма паспорта затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері рибного господарства (Мінагрополітики).

Методика визначення розміру плати за використання на умовах оренди частини рибогосподарського водного об'єкта, рибогосподарської технологічної водойми затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері рибного господарства (Мінагрополітики).

2.        Звертаємо увагу, що відповідно до статті 122 Земельного кодексу України повноваження щодо надання водних об'єктів у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів - Раді міністрів Автономної Республіки Крим та обласним державним адміністраціям.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до статті 59 Земельного кодексу України та статті 51 Водного кодексу України водні об'єкти (дно та водний простір) надаються лише для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та проведення науково-дослідних робіт, а відповідно до частини 3 статті 122 Земельного кодексу України районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування за межами населених пунктів для обмеженого переліку потреб (ведення водного господарства; будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо); індивідуального дачного будівництва), у зв'язку із цим, районні державні адміністрації не мають повноважень щодо передачі в оренду водних об'єктів.

3.        Відповідно до статті 51 Водного кодексу України у договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства, режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.

Крім того, статтею 14 Закону України «Про аквакультуру» встановлено, що при передачі юридичній чи фізичній особі в оренду рибогосподарської технологічної водойми такій особі одночасно можуть передаватися в користування гідротехнічні споруди.

У зв'язку з цим, звертаємо увагу на необхідність встановлення, у пункті 33 типового договору водного об'єкта, окрім іншого, зобов'язання щодо оформлення в оренду гідротехнічних споруд, зазначених у пунктах та 3 та 4 цього договору (за наявності згоди їх власника).

А також відповідно до статті 25 Водного кодексу України, частини другої статті 5 та частини першої статті 8 Закону України «Про аквакультуру» вважаємо за необхідне у пункті 33 типового договору водного об'єкта встановлювати обов'язок орендарю.

 

Указ Президента України:

 

З метою посилення відповідальності місцевих державних адміністрацій за здійснення виконавчої влади на відповідній території Президентом України видано Указ від 24 травня 2013 року № 307/2013 «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території».

Так, головам місцевих державних адміністрацій доручено забезпечувати дієву взаємодію з органами прокуратури та іншими правоохоронними органами, активізацію роботи підрозділів місцевих державних адміністрацій щодо виконання на відповідній території державних цільових програм, посилення державного контролю, покладеного на місцеві державні адміністрації тощо.

Крім того, зазначеним Указом головам місцевих державних адміністрацій надано додаткові повноваження у питаннях взаємодії з центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, призначення на посади та звільнення з посад  керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, їх заступників; керівників підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; керівників структурних підрозділів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, що забезпечують реалізацію повноважень інших центральних органів виконавчої влади, та їх заступників здійснюється за умови одержання погодження голів відповідних місцевих державних адміністрацій.

Звертаємо увагу на те, що центральними органами виконавчої влади, що забезпечують реалізацію повноважень інших центральних органів виконавчої влади, є Державна виконавча служба України та Державна реєстраційна служба України, повноваження яких здійснюють відповідні управління юстиції.

Також при здійсненні своїх повноважень головам районних державних адміністрацій необхідно враховувати, що міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади:

повинні затверджувати плани роботи територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів за попереднім письмовим погодженням із головами відповідних місцевих державних адміністрацій;

виконувати розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийнятих у межах їх компетенції;

забезпечувати надання інформації місцевим державним адміністраціям, необхідної для здійснення ними державного контролю, зокрема за збереженням і раціональним використанням державного майна, станом фінансової дисципліни, обліку та звітності, виконанням зобов'язань перед бюджетом, за охороною праці та своєчасною і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплатою праці, використанням та охороною земель, інших природних ресурсів, охороною пам'яток історії та культури; діяльністю забудовників, пов'язаною із залученням коштів фізичних та юридичних осіб та з інших контрольованих питань, визначених у статті 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

Крім того, слід звернути увагу на те, що опублікування оголошень про проведення конкурсів на заміщення посад у територіальних органах центральних органів виконавчої влади у здійснюється у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Також наголошуємо, що розглядати питання про попереднє погодження звільнення з посад керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, призначення на посади та звільнення з посад їх заступників, керівників структурних підрозділів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, що забезпечують реалізацію повноважень інших центральних органів виконавчої влади, та їх заступників необхідно у двотижневий строк.

Зазначеним Указом головам місцевих державних адміністрацій також доручено:

запровадити практику регулярного заслуховування колегіями місцевих державних адміністрацій інформації про роботу територіальних органів центральних органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів, що забезпечують реалізацію повноважень інших центральних органів виконавчої влади, про роботу підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

розроблення та внесення в установленому порядку за результатами таких слухань пропозицій щодо вдосконалення діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів, взаємодії таких органів, підрозділів, підприємств, установ та організацій з місцевими державними адміністраціями;

розгляду колегіями місцевих державних адміністрацій питань про відповідність займаній посаді керівників, інших працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, та порушення головами місцевих державних адміністрацій у встановленому порядку вмотивованих питань із цього приводу на підставі прийнятих колегією рішень.

 

Постанова Кабінету Міністрів України:

 

27 лютого 2013 року постановою Кабінету Міністрів України затверджено Державну програму активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, якою доручено міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити виконання завдань і заходів цієї Програми.

Ця Програма розроблена з метою запровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей національної економіки на найближчі два роки для активізації її розвитку.