Автор:
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ
Урядом послідовно здійснюються заходи, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату в Україні, дерегуляцію підприємницької діяльності та підтримку малого і середнього бізнесу, що передбачено Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Зараз триває робота з підготовки декількох проектів нормативних документів, направлених на вдосконалення дозвільної системи, ліцензування і державного нагляду у сфері господарської діяльності. На цьому наголосив директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Міністерства економічного розвитку та торгівлі Ігор Шевердін.
Для вдосконалення дозвільної системи вже спрощено процедури отримання дозволів. Зокрема, затверджено перелік документів дозвільного характеру, який містить 144 позиції, відтак заборонено вимагати від підприємців отримувати такі документи, якщо це не передбачено законом. Також при отриманні документів дозвільного характеру перейшли від принципу «єдиного офісу» до принципу «єдиного вікна». Разом з тим посилено відповідальність посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері дозвільної системи. Розширено мережу дозвільних центрів – відтепер вони запроваджені в облдержадміністраціях. Суттєво спрощені дозвільні процедури у будівництві: з 93-ох до 23-ох зменшено кількість дозвільних документів і погоджувальних процедур, скорочено в 6 разів час їхнього проходження, та інше.
Спрощуються механізми ліцензування господарської діяльності. Скорочено більш ніж на 40% кількість видів господарської діяльності, які не можуть здійснюватися за декларативним принципом(до 52 із 95) Скорочено кількість документів, що подаються для отримання ліцензій. Скасовано ліцензування 22 видів, а це 32 %, господарської діяльності, провадження яких не пов’язано із загрозою безпеці. Наразі триває робота зі скорочення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.
Для зменшення кількості та частоти перевірок (у рамках спрощення державного нагляду у сфері господарської діяльності), переглянуто критерії оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності. Також переглядаються нормативно-правові акти, дотримання яких є предметом перевірок контролюючих органів. Крім того, були уніфіковані форми актів перевірок.
Для зниження регуляторного тиску на законодавчому рівні закріплений перегляд діючих регуляторних актів, а також обов'язкове планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів; їх публічне обговорення та проведення аналізу результативності для того, щоб не допустити прийняття неефективних регуляторних актів.
«У цілому протягом першого півріччя нинішнього року було переглянуто 197 регуляторних актів, з них визнано ефективними – 176, це складає 89% від загальної кількості переглянутих документів, а 21 регуляторний акт (11%) – потребує скасування. Можна зазначити, що у результаті реалізації заходів з приведення регуляторних актів у повну відповідність до законів України, більшість з них відповідає принципам державної регуляторної політики», - зазначив Ігор Шевердін.