Рейтинг незмінний: ми – перші


Автор: 
Прес-служба КОДА

 Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування» та «Місцеві державні адміністрації», голова КОДА Анатолій Присяжнюк поінформував депутатів обласної ради про соціально-економічний розвиток регіону за минулий рік. Сказати є про що, адже Київщина, як відомо, кілька років поспіль посідає перше місце в рейтингу розвитку областей держави. Звернення губернатора було досить змістовним. Адже в ньому наведено детальний аналіз розвитку найважливіших сфер суспільного життя та економіки. «ЧК» знайомить читачів з тезами звіту очільника Київщини.

Протягом 2012 року облдержадміністрація разом із місцевими органами виконавчої влади спрямовувала свою діяльність на забезпечення реалізації заходів, визначених актами та дорученнями Президента України і Кабінету міністрів України, а також Стратегією розвитку Київської області на період до 2015 року, Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2012 рік.
Також в області реалізовується Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Заробітна плата
Середньомісячна заробітна плата у 2012 році становила 3157 грн., що на 14,3% більше, ніж у 2011 році та у 2,8 раза перевищує рівень прожиткового мінімуму. Область займає третє місце за рівнем заробітної плати серед інших регіонів України.
Залишається актуальним питання погашення боргів із виплати заробітної плати. Загальна сума такої заборгованості станом на 1 січня 2013 року становила 1,4 млн. гривень. У порівнянні з 1 січням 2012 року це менше на 86,3% або на 9,1 млн. гривень.
Повністю погашена заборгованість із виплати заробітної плати у 21 районі та 7 містах області.

Пенсійне забезпечення
На кінець 2012 року на обліку в управліннях Пенсійного фонду України у Київській області перебувало 563,5 тис. пенсіонерів.
Середній розмір пенсії цивільних пенсіонерів, у порівнянні з 2011 роком, збільшився на 214,69 грн. і становить 1452,1 грн. Середній розмір пенсії військових пенсіонерів збільшився на 476,1 грн. і становить 2279,1 грн.

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, понад 503 тис. пенсіонерам проведені перерахунки пенсій у зв'язку з осучасненням заробітної плати та встановлено відповідні доплати. Також здійснено перерахунок пенсій інвалідів війни, у результаті їхні розміри підвищилися на 25 відсотків.

Освіта
Станом на 1 січня 2013 року в області функціонує 705 дошкільних навчальних заклади. З метою оптимізації їх реорганізовують у навчально-виховні об'єднання (далі - НВО), що працюють у складі «загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад».
Торік відновлено та відкрито 14 дошкільних навчальних закладів, відновлено роботу 11 ДНЗ, відкрито два приватні ДНЗ. Введено в дію нові дошкільні навчальні заклади в с. Дерев'яна Обухівського району та дитячий садок №1 у Богуславі.
В області працюють 748 денних загальноосвітніх шкіл, в яких навчаються 167,7 тис. учнів (у 2011 році - 741 школа і 165,7 тис. учнів).
За рішенням місцевих органів влади реорганізовано 18 шкіл, у тому числі 11 шкіл - у навчально-виховні об'єднання.
Продовжується будівництво 4 шкіл, а саме:
- загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів у с. Микуличі Бородянського району (на 350 учнівських місць);
- навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» с.Путрівка Васильківського району (на 333 учнівських місця);
- Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Києво-Святошинського району (на 720 учнівських місць);
- Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 (на 198 учнівських місць).

Охорона здоров'я
У 2012 році в області, на виконання Національного плану дій з впровадження Програми економічних реформ, проводилася реорганізація первинної ланки надання медико-санітарної допомоги. У 25 регіонах області місцевими органами влади затверджені рішення про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Водночас жодна реорганізація медичних закладів не здійснюється без погодження з місцевими громадами.
Вжито додаткових заходів щодо поліпшення соціально-побутового та медичного обслуговування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідів, членів сім'ї загиблих. Протягом 2012 року обстежено 591,8 тис. потерпілих та проліковано 2,9 тис. ліквідаторів наслідків аварії і 1,3 тис. інвалідів ЧАЕС.
На виконання цільових програм у галузі охорони здоров'я з обласного бюджету було профінансовано 42,6 млн. грн., що становить 98,6% від річного плану.
Протягом 2012 року введено в експлуатацію після реконструкції наступні заклади охорони здоров'я:
- Міжрайонний Центр гемодіалізу у Білі Церкві (загальна вартість робіт - 5 млн. грн.);
- корпуси Білоцерківської міської дитячої стоматологічної поліклініки (1,4 млн.грн.) та Білоцерківської міської дитячої поліклініки (10 млн.грн.);
- неврологічні відділення Кагарлицької центральної районної лікарні (560 тис.грн.) та Тетіївської центральної лікарні (200 тис.грн.);
- дитяче відділення Вишгородської центральної районної лікарні (200 тис.грн.);
- гінекологічне відділення Рокитнянської центральної районної лікарні (200 тис.грн.).
Проведено ремонтні роботи у 50 фельдшерсько-акушерських пунктах на загальну суму 1 млн. гривень;
У рамках впровадження Національного проекту «Нове життя», у 2013 році в області заплановано ввести в експлуатацію перинатальний центр.

Підтримка сімей, молоді та захист дітей
В облдержадміністрації створена Координаційна рада з питань підтримки сім'ї, засідання якої проводяться щоквартально.
У 2012 році присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 800 жінкам Київщини.
Велика увага приділяється оздоровленню та відпочинку дітей.
Протягом минулого літа в регіоні функціонувало три заклади санаторного типу та 15 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. При школах було організовано роботу 458 таборів з денним перебуванням, у яких було охоплено відпочинком 22,2 тис. дітей. Окрім того, функціонувало два табори праці і відпочинку і 12 наметових таборів.
Торік підписано угоду про співпрацю з владою острова Крит (Грецька республіка), де відпочило майже півтисячі дітей.
Загалом, протягом року було оздоровлено понад 130 тисяч дітей.
На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, на Київщині реалізовується проект «Кожній дитині - родину», який передбачає будівництво, реконструкцію, облаштування та відкриття 50-ти дитячих будинків сімейного типу.
У 2012 році створено 21 дитячій будинок сімейного типу та 25 прийомних сімей, куди влаштовано 167 дітей (протягом 2011 року в області було створено 5 дитячих будинків сімейного типу та 7 прийомних сімей, до яких влаштовано 71 дитину).
Загалом в області функціонує 53 дитячих будинки сімейного типу, та 97 прийомних сімей, в яких виховується 506 дітей.

Культура
Реалізацію державної політики у сфері культури забезпечує цілісна мережа закладів та установ, серед яких 1818 закладів культури і мистецтва. Зокрема, 832 клубні заклади, 889 бібліотек, 61 школа естетичного виховання, 23 державні музеї, 2 парки культури та відпочинку, два заповідники, «Коледж культури і мистецтв», обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласний центр охорони і наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, центр розвитку туризму тощо.
Професiйне мистецтво представлене Бiлоцеркiвськими обласним академічним музично-драматичним театром iм.П.К.Саксаганського, симфонічним оркестром «Академія».
У 2012 році видатки на утримання закладів культури і туризму обласного підпорядкування затверджені у сумі 67,6 млн.грн., профінансовані майже на 61,2 млн.грн., що на 26,4% більше, ніж у 2011 році.
Протягом року проведені будівельні роботи з реконструкції будинку культури с.Мала Вільшанка Білоцерківського району. За рахунок коштів благодійних організацій, меценатів та спонсорів, які склали майже 5 млн. грн., придбано обладнання, музичні інструменти, меблі, сценічні костюми, зроблено ремонти тощо.
Визначною подією 2012 року стали урочисті заходи, присвячені 80-річчю утворення Київської області.
А загалом торік на обласному рівні проведено понад 100 мистецьких та просвітницьких заходів.
У виконанні просвітницьких та інформаційних функцій провідну роль відіграють бібліотеки. Послугами бібліотек щорічно користується понад 600 тис. читачів. Сукупний бібліотечний фонд становить понад 10,3 млн. примірників.
В області продовжується робота із впровадження новітніх комп'ютерних технологій в діяльність бібліотек.

Фізична культура та спорт

В області діють 52 стадіони, 25 плавальні басейни, 738 спортивних залів, 630 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 1114 спортивних майданчиків та 573 майданчики з тренажерним обладнанням, 529 футбольних полів та 91 майданчиків із синтетичним покриттям.
Торік введено в експлуатацію два сучасні спортивні комплекси зі стадіонами та трибунами на 1500 місць (с.Демидів Вишгородського району, с.Шевченкове Броварського району), спортивно-оздоровчий центр олімпійського резерву (с. Круглик Києво-Святошинського району), 14 сучасних тенісних кортів (с.Забір'я та с. Петрівське Києво-Святошинського району), фізкультурно-оздоровчий центр (с.Карапиші Миронівського району), 10 футбольних полів, 20 спортивних майданчиків для ігрових видів спорту.
Торік на розвиток фізичної культури та спорту, розбудову відповідної інфраструктури було витрачено понад 150 млн. грн. з державного бюджету та майже 40 млн. грн. з місцевих бюджетів та позабюджетних надходжень.

Довкілля
У 2012 році продовжувалася робота, спрямована на поліпшення екологічної ситуації в області. Заходи обласних екологічних програм профінансовані в обсязі 64 млн. грн., що на 5,6% більше, ніж у 2011 році.
Це дало змогу забезпечити захист від підтоплення 43 населених пунктів, відновити сприятливий гідрологічний режим та санітарний стан понад 15,9 км річок, провести роботи з розчищення майже 24,5 км водоканалів, відремонтувати 3 гідроспоруди та розчистити 14 водойм.
У 2012 році за рахунок коштів державного та обласного фондів охорони довкілля в сумі 16,7 млн. грн. профінансовані роботи із знешкодження непридатних для використання пестицидів. З територій Білоцерківського, Броварського, Бориспільського, Бородянського, Васильківського, Вишгородського, Макарівського, Обухівського, та Яготинського районів вивезено за межі України 747,5 тонн пестицидів, що становить 87,5% від загальної кількості хімічних засобів, які знаходяться на території області.

Програма «Питна вода України»
У рамках цієї програми в районах та містах області реалізовано 46 проектів на загальну суму 19,9 млн. грн., які спрямовані на поліпшення забезпечення населення якісною питною водою, подальший розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, відновлення, охорону та раціональне використання джерел водопостачання.
За рахунок цих коштів проведено реконструкцію каналізаційно-очисних споруд у Бориспільському районі та Броварх, розпочата реконструкція водопровідних та каналізаційних мереж у містах Біла Церква, Бориспіль, Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Фастів, капітально відремонтовано аварійні ділянки водопровідних та каналізаційних мереж у Бориспільському, Бородянськом, Іванківському, Макарівському, Миронівському, Рокитнянському, Сквирському, Тетіївському районах та містах Біла Церква, Бровари, здійснено модернізацію водоочисного обладнання на станції водоочистки у Володарському, Миронівському районах та містах Васильків, Ірпінь.

Залучення інвестицій
Станом на 31 грудня минулого року за наростаючим підсумком загальний обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився у порівнянні з початком 2012 року на 10% і становить 1927,7 млн. дол. США. В розрахунку на особу він становив 1124 дол. США.
З країн ЄС надійшло 1609,9 млн. дол. США (83,5% від загального обсягу акціонерного капіталу), СНД - 109,4 млн. дол. США (5,7%), інших - 208,4 млн. дол. США (10,8%).
Протягом року іноземними інвесторами продовжувалася робота з розширення і модернізації підприємств та створення нових робочих місць.
Зокрема, для забезпечення населення області якісним дитячим харчуванням вітчизняного виробництва були реалізовані наступні інвестиційні проекти:
- ПАТ «Яготинський маслозавод», Україна (Згурівський район) - будівництво заводу дитячого харчування потужністю 40 тонн молока на добу (140 млн.грн., 100 робочих місць);
- компанія "PepsiCo", США (Києво-Святошинський район) - будівництво заводу дитячого харчування «Агуша» (15 млн. дол. США, 110 робочих місць).
У 2012 році були реалізовані наступні інвестиційні проекти, які мають соціальну складову:
- ТОВ «Перший столичний хлібозавод», Україна (Вишгородський район) - будівництво хлібокомбінату потужністю 130 тонн на добу (15 млн. дол. США, 110 робочих місць) - безкоштовне забезпечення закладів охорони здоров'я області хлібобулочними виробами;
- фермерське господарство «Кегичівське», Україна (Васильківський район) - будівництво Київського обласного хлібокомбінату потужністю 250 тонн хліба на добу (45 млн. дол. США, 3000 робочих місць) - забезпечення стабільної ціни на соціальні сорти хлібу.
З метою забезпечення продовольчої безпеки, облдержадміністрація постійно здійснювала моніторинг реалізації будівництва оптового ринку сільськогосподарської продукції «Столичний» у Києво-Святошинському районі (загальна вартість 1200 млн. грн., 5000 робочих місць), який забезпечує прямі поставки продукції від виробника до споживача.

Також протягом минулого року реалізовано такі потужніші інвестиційні проекти:
- ТОВ «Нива Переяславщини», Великобританія, Україна, (Баришивський район) - будівництво свинокомплексу №6 потужністю 30 тисяч голів (16 млн. дол. США, 100 робочих місць);
- термінал «Д» ДМА «Бориспіль», Україна (Бориспільський район) - площа 107 тис. м. кв. (600 млн. дол. США, 540 робочих місць);
- ТОВ СП "НІБУЛОН" Переяслав-Хмельницька філія, Україна (Переяслав-Хмельницький район) - елеваторний комплекс, виробнича потужність 75 тис. тонн, (20 млн. дол. США, 60 робочих місць).

Сільське господарство
У 2012 році обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств (у постійних цінах 2010 року) склав 14,9 млрд. гривень. Виробництво продукції зросло, у порівнянні з 2011 роком, на 9%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах - на 9,9%, у господарствах населення - на 7,2 відсотка.
Внаслідок збільшення посівних площ та зростання урожайності зернових культур (51,1 ц/га, що на 13,1% більше, ніж у 2011 році) валовий збір зернових і зернобобових культур збільшився порівняно з 2011 роком на 14,4% і склав 3187,7 тис. тонн, що є найбільшим показником за всю історію статистичних спостережень у Київській області, починаючи з 1913 року.
Торік обсяг виробництва продукції тваринництва, порівняно з 2011 роком, зріс на 9,4% і становить 5,6 млрд. грн. За обсягами виробництва м'яса худоби та птиці область посідає друге місце в Україні.

Виконання бюджету
За даними державної податкової адміністрації, торік до бюджетів усіх рівнів надійшло 7669,4 млн. грн., що у порівнянні з 2011 роком більше на 1008 млн. грн., або на 15,1 відсотка.
До державного бюджету надійшло 4 млрд. грн., що на 492,4 млн. грн. або на 14,1% більше у порівнянні з показниками 2011 року.
За основними платежами, що формують державний бюджет, досягнуто перевищення надходжень 2011 року. Зокрема, надходження податку на прибуток перевищено на 12%, податку на додану вартість - на 3,8%; акцизного податку - на 4 %.
Надходження до місцевих бюджетів за 2012 рік становили 3700 млн. грн., що на 515,6 млн. грн. або на 16,2% більше, ніж у 2011 році.
Плати за землю надійшло 445 млн. гривень, що на 9% (або на 37 млн. грн.) більше надходжень 2011 року.