Розвиток малого та середнього бізнесу


Автор: 
Відділ підприємництва

 У період реалізації реформ Президента України з 2010 по 2013 роки місцева влада плідно співпрацює з представниками малого та середнього бізнесу, завдяки чому можна спостерігати покращення бізнес-клімату в місті.
Так, за роки реформ було налагоджено роботу дозвільного центру, завдяки чому суб’єкти господарювання мають змогу оперативно вирішувати питання щодо отримання документів дозвільного характеру.
Новостворені підприємства все частіше обирають для себе діяльність, пов’язану з виробництвом продукції та наданням різних послуг. Спостерігається тенденція до модернізації технологічних процесів та нарощення обсягів виробництва на основних промислових підприємствах міста. Наприклад, на підприємстві ТОВ «Костал Україна» в 2012 році освоєно 20 нових видів продукції та впроваджено нові технологічні процеси, завдяки чому створено 62 нових робочих місця та нарощено обсяги виробництва продукції на 53,4% більше, в порівнянні з 2011 роком. Завдяки співпраці з німецькою фірмою «Лебек», на корпорації «Елтекс» за 2012 рік збільшився обсяг реалізованої продукції на 26%.
Також в період реформ розпочав роботу Переяслав-Хмельницький завод продтоварів. Замінивши старе обладнання новими сучасними технологіями, на підприємстві відновили випуск традиційної мінеральної води та запровадили виробництво дитячого лимонаду власної торгової марки.
Зважаючи на всю складність процедури виділення земельних ділянок для будівництва об’єктів торгівлі та послуг, було знайдено інші шляхи для розвитку бізнес-інфраструктури міста. Зокрема, розроблений порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, завдяки чому вже 79 суб’єктів господарювання мають можливість розмістити в різних мікрорайонах міста сучасні однотипні павільйони.
З 2010 року, з метою реконструкції зупинок громадського транспорту, створення зручних умов для місцевого населення та надання бізнесменам можливості здійснювати підприємницьку діяльність, 21 зупинку було передано в оренду суб’єктам господарювання, 17 з яких вже реконструйовані та облаштовані вбудованими магазинами.
Ще одним методом підтримки малого та середнього бізнесу в місті є впорядкування та сприяння розвитку пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі, що дає змогу суб’єктам господарювання швидко реалізовувати сезонні товари, а споживачам – отримувати якісну продукцію, переважно від самого виробника.