Олександр Заєць: «Обласною владою створюються такі умови, аби безробіття зводилося до мінімуму»


Автор: 
Прес-служба КОДА

 Перший заступник голови Київської облдержадміністрації Олександр Заєць ознайомився з роботою Києво-Святошинського районного центру зайнятості.
- На виконання доручень Президента України Віктора Януковича щодо скорочення безробіття в області ведеться активна робота з працевлаштування молоді, - зазначив Олександр Заєць. – Обласною владою створюються такі умови, аби безробіття зводилося до мінімуму.
Як відомо, основною проблемою доступу молоді до робочих місць є відсутність досвіду роботи. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право на стажування у роботодавців на умовах строкового трудового договору до шести місяців.
- Це дуже позитивний момент, адже молодь може розпочинати трудову діяльність ще під час навчання, - наголосив перший заступник губернатора. - Відтак до їхньої трудової книжки буде внесено запис про проходження стажування, що свідчитиме про набуття певного досвіду роботи.
За словами Олександра Зайця, відповідно до нової редакції Закону України «Про зайнятість населення» значна перевага надається молоді, яка вирішила працювати у сільській місцевості. Так у випадку укладення трудового договору молодого спеціаліста з підприємствами, установами та організаціями, які розташовані в селах та селищах на термін не менше трьох років, йому надається службове житло, а також одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної зарплати за рахунок Держбюджету. Якщо ж молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність.
Високо посадовець також повідомив, що Київським обласним, районними та місцевими центрами зайнятості проводиться професійне навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавців за індивідуальними програмами, організовуються стажування безпосередньо на виробництві та курси цільового призначення за актуальними на ринку праці професіями та професіями, які сприяють започаткуванню власної справи. Служба зайнятості області застосовує широкий інструментарій методів та технологій, які допомагають молоді визначитися з вибором майбутньої професії. З початку 2013 року заходами профорієнтації охоплено майже 80 тисяч майбутніх працівників, проти 74 тисяч у минулому році.