Громадські роботи: зайнятість для безробітних, користь для громади.


Залучення безробітних до громадських робіт є однією з дієвих форм задоволення суспільних потреб територіальних громад, кадрових потреб роботодавців у тимчасових працівниках та активної підтримки безробітних.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт, фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Вирішуючи проблеми зайнятості жителів міста Переяслав-Хмельницького та Переяслав-Хмельницького району, міськрайонний центр зайнятості постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Щороку в міському бюджеті та бюджеті сільських рад (при наявності) передбачаються кошти на оплату праці безробітних громадян, які будуть залучатися до участі в громадських роботах, затверджується перелік видів громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість для громади міста та району.
Протягом квітня – травня 2015 року в організації та проведенні громадських робіт взяли активну участь:
- Великокаратульська с/р Помоклівська с/р , Лецьківська с/р, Циблівська с/р та Полого - Вергунівська с/р. Громадські роботи були проведені напередодні святкування 70 річниці Дня Перемоги. Сільські голови за участю безробітних організували роботи з благоустрою території своїх населених пунктів, зон відпочинку, територій прилеглих до пам’ятників культури, упорядкування меморіалів, братських могил, місць поховання загиблих захисників Вітчизни. До участі у громадських роботах було залучено 36 осіб із числа безробітних та використано коштів Фонду та коштів бюджетів сільських рад в сумі 4,6 тис. грн..
В цей же час громадські роботи проводилиль і на території міста. Був заключний договір з Комунальним підприємством «Виробниче управління житлово-комунального господарства» Переяслав -Хм. міської ради». До таких робіт було залучено 88 осіб із числа безробітних. Безробітні упорядковували центральні клумби міста, пам’ятники, братські могили, здійснювали благоустрій, озеленення та прибирання спортивних майданчиків, дитячих майданчиків, територій, які прилягають до житлових будинків та інших об’єктів комунальної власності. На оплату праці безробітних використано коштів місцевого бюджету та коштів Фонду в сумі 10,0 тис. грн..
Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти та використати підтримку держави.
Дякуємо Вам, шановні роботодавці, та запрошуємо до співпраці протягом 2 півріччя 2015 року!
Директор Переяслав-Хмельницького МРЦЗ
Любов Красова