Керівник області обговорив із керівництвом і депутатами Яготинщини стратегію розвитку району


У ході робочої поїздки до Яготинського району голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук провів робочу зустріч із працівниками Яготинскої райдержадміністрації і міського виконавчого комітету, а також із депутатським корпусом районної ради. Під час засідань обговорили можливості соціально-економічного розвитку Яготинщини, інвестиційні перспективи району, проведення реформи децентралізації влади і шляхи вирішення найбільш наболілих місцевих питань. Участь у засіданнях також взяли заступник голови КОДА Андрій Янченко, голова Яготинської райдержадміністрації Олександр Дерунець, міський голова Яготина Наталія Дзюба та інші.


Окреслюючи цілі візиту до району, керівник області зауважив, що головна мета полягає у напрацюванні «дорожньої карти» розвитку Яготинщини, яка ляже в основу соціально-економічної стратегії району. Максим Мельничук підкреслив потужний аграрно-промисловий потенціал Яготинщини, територіальну близькість до столиці та інвестиційну привабливість району. На його переконання, тут є всі необхідні передумови для розбудови, зокрема, туристичної та рекреаційної галузі.
«Кожен район Київщини має мати власну стратегію розвитку, той вектор, який визначатиме пріоритети у його соціальній та економічній політиці. Яготинщина також повинна розробити і сформувати свій уніфікований «паспорт» місцевих програм розвитку, перспективних проектів та інвестиційних пропозицій, який стане фундаментом стратегії районного розвитку. На Яготинщині пріоритетом є розбудова промислового виробництва і сільського господарства. Не варто чекати лише бюджетних коштів, необхідно самостійно створювати умови для формування позитивного інвестиційного клімату. Залучення капіталовкладення має бути одним із пріоритетів у діяльності місцевої влади», - зазначив голова Київської облдержадміністрації.
Максим Мельничук також ознайомився із роботою місцевого Центру з надання адміністративних послуг, який працює при РДА, і наголосив на необхідності якомога швидше привести його роботу до всіх необхідних стандартів.
У той же час ключовою темою робочої зустрічі із депутатським корпусом Яготинщини стало відкриття у місті пункту для тимчасового розміщення біженців. Депутати озвучили неоднозначні настрої громади з цього приводу: частина місцевого населення прагне перепрофілювати даний центр на притулок для внутрішньо переміщених осіб (відповідні звернення були направлені до центральних органів влади). Голова Київської облдержадміністрації звернув увагу присутніх на необхідність виконувати міжнародні зобов’язання України і визначати соціальні пріоритети на місцях з огляду на євроінтеграційні прагнення країни.
Також учасники зустрічі обговорили проведення адміністративно-територіальної реформи у районі і можливості створення єдиної громади із центром у Яготині. Упродовж останнього часу було проведено три тематичні семінари-тренінги щодо переваг, які відкриває для місцевого самоврядування реформа децентралізації влади. Уже 16 голів наближених до Яготина населених пунктів дали згоду на створення єдиної громади із центром у Яготині. А найближчим часом представники місцевої влади планують відвідати вже об’єднану громаду, яка самостійно господарює, задля перейняття практичного досвіду.