Тетяна Подашевська: «Київщина – одна з перших почала запроваджувати системи енергозбереження»


Автор: 
Прес-служба КОДА

 Президент Віктор Янукович поставив завдання зменшити використання газу за рахунок альтернативних джерел. Київщина однією з перших в Україні почала запроваджувати системи енергозбереження, в тому числі - електричне опалення.
- На виконання завдання Глави держави в області розроблено та впроваджується програма енергозбереження. В першу чергу це стосується переведення опалювальних мереж соціально-важливих об'єктів на альтернативні газу джерела опалення - вугілля, торф, дрова, пелети, електрику. Це вітчизняна база енергоносіїв зі сталою ціною, та безперебійним постачанням, - зазначає заступник голови облдержадміністрації Тетяна Подашевська.
Заступниця голови облдержадміністрації повідомила, що сьогодні з 739 шкіл області - 85 використовують альтернативні джерела опалення. Зокрема, 55 опалюються дровами, 5 - вугіллям та дровами, 10 - пелетами та в 15 - електричним опаленням.
Прикладом ефективного запровадження енергозберігаючих технологіє є загальноосвітня школа, що селі Литвинівка Вишгородського району. Торік там було встановлено електричні батареї. Ця школа була вибрана для пілотного впровадження нової системи автономного електричного опалення не випадково.
- Це одна з найстаріших шкіл області, в якій взимку температурний режим, при опаленні дровами, не завжди відповідав санітарним нормам. Діти мерзли в класах. Система опалення потребувала капітального ремонту, або заміни. Зусиллями обласної та місцевої влади в навчальному закладі було встановлено нові віконні склопакети та було запропоновано змінити систему опалення на більш ефективну, - розповідає заступниця губернатора.
Електричне опалення в цій школі діє вже понад рік. Після переходу на альтернативні види опалення витрати на опалення зменшилися майже вп'ятеро.
- Така система опалення має забезпечити підвищену безпеку, виключити людський фактор в експлуатації опалювальних мереж та залежність тепла в школі від термінів опалювального сезону, - наголошує Тетяна Леонтіївна.