Взаємодія влади та громадянського суспільства передбачає синергію, яка створює людський капітал у країні - Марина Ставнійчук


Автор: 
Прес-служба Президента України Віктора Януковича

 Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства є тим інструментом, який допомагає досягати синергії зусиль влади та громадянського суспільства на користь суспільно значимих цілей. Про це заявила Радник Президента України, Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента, голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові Марина Ставнійчук під час чергового засідання Координаційної ради 4 червня 2013 року.

Марина Ставнійчук проінформувала учасників засідання Координаційної ради про рішення Глави держави про визначення Доповіді про стан розвитку громадянського суспільства як додатку до щорічного Послання Президента України до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України на 2013 рік.

Окрім того, Радник Президента зазначила, що в другій половині 2013 року Координаційна рада має намір зосередити свої зусилля над розробкою спільно з громадськістю, бізнесом та Кабінетом Міністрів Національної стратегії соціально відповідального бізнесу.

«Даний документ передбачає залучення держави в системну роботу українських компаній із соціального відповідального бізнесу. Ми вважаємо, що сфера застосування Національної стратегії соціально відповідального бізнесу має передбачати створення людського капіталу, який, у свою чергу, є основою конкурентоспроможності як компаній, так і країни загалом. Влада як рівноправний партнер має взяти на себе не тільки роль модератора узгодження інтересів, але і стимулювати співпрацю між громадськими організаціями, освітніми та комерційними установами; створити необхідну нормативну базу для впровадження соціально відповідального бізнесу, заохочення розвитку нефінансової корпоративної звітності», - заявила Марина Ставнійчук.

Вона підкреслила, що важливим напрямком діяльності Координаційної ради стане напрацювання пропозицій щодо впровадження інтернет-врядування в Україні. «Ми сьогодні говоримо про права людини третього покоління: це право на інформацію, розвиток, доступ до культурних цінностей тощо. Сьогодні для країн-членів Ради Європи напрацьовується пакет рекомендацій як політичного, так і суто технічно характеру щодо розвитку та організації інтернет-урядування. Серед базових принципів цілісність свободи інтернету; відкритий доступ та інтернет-освіта. Ці підходи мають бути імплементовані й в національний правовий простір», - заявила Марина Ставнійчук.