Тетяна Подашевська: Розвиток культурної інфраструктури – пріоритет влади


Автор: 
Прес-служба КОДА

 Пошук шляхів виходу з кризи, що склалася в соціокультурній сфері села, - одне з пріоритетних завдань регіональної культурної політики. На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Подашевська, під час ефіру на радіо «Київ».
- Безумовно, сьогодні заклади культури, особливо в сільській місцевості, потребують модернізації та відновлення. Скажімо, чимало сільських клубів взимку не опалюються, багато з них перебувають в аварійному стані. Байдуже ставлення до розвитку закладів культури, їхнє недофінансування спостерігалося протягом багатьох років, - зазначила Тетяна Леонтіївна. - Саме тому в своїх соціальних ініціативах Президент Віктор Янукович приділяє особливу увагу розвитку культурної інфраструктури, щоб у кожному населеному пункті були будинки культури, бібліотеки. Цього року обласна влада взяла на себе зобов'язання відновити близько ста закладів культури. Буквально днями після капітального ремонту ми відкрили Будинок культури в селі Вища Дубечня, що у Вишгородському районі. Цей заклад занепадав два десятиліття.
Обласна влада до співпраці у сфері культури активно залучає підприємців, меценатів. Адже соціальна відповідальність, яку сьогодні несе бізнес, розповсюджується і на цю сферу. Так, скажімо, ремонт Вищедубечанського Будинку культури коштував мільйон гривень - це кошти з районного бюджету та меценатів.
За словами Тетяни Подашевської, розвиток села влада розглядає комплексно - як модернізацію та вдосконалення всієї інфраструктури сільських населених пунктів. А це - будівництво і відновлення ФАПів, будинків культури, бібліотек, якісна та доступна освіта, забезпечення інтернетом та сучасними засобами зв'язку, надання належних умов для роботи та дозвілля молоді на селі, зведення житла для молодих сімей, ремонт доріг, створення нових робочих місць.
- В області запроваджено програму «Київщина без окраїн», мета якої розвиток не лише пристоличних територій, але й найвіддаленіших куточків регіону. Як приклад реалізації цієї програми - залучення інвестицій в Іванківський та Поліський райони, - зазначила заступник голови КОДА.
- Сучасне українське село повинне мати розвинуту інфраструктуру. На цьому наголошує Президент. І її невід'ємною складовою має стати не лише розбудова сільськогосподарської галузі, розвитку доріг, транспорту, житлово-комунальної сфери, а й культурної. Ми не можемо кинути напризволяще будинки культури, клуби, бібліотеки, музеї. Наше завдання - збереження та активне пропагування історико-культурної спадщини, поліпшення кадрового забезпечення закладів культури села, забезпечення виконання державних, регіональних та місцевих програм, - сказала Тетяна Подашевська.
Вона повідомила, що на Київщині реалізується обласна програма розвитку галузі культури і туризму. Її мета - модернізація матеріально-технічної бази закладів культури, підтримки творчих спілок і творчої молоді, професійного мистецтва, підготовки кадрів, охорони культурної спадщини, організації дозвілля населення. Наприклад, торік в рамках цієї програми було придбано близько 70 комплектів звукопідсилювальної техніки.
Також в області започатковано та проводяться численні культурно-масові та просвітницькі заходи, в яких активну участь беруть сільські творчі колективи. Серед найважливіших - обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Дебют», фестиваль «Парк Київська Русь», фольклорне свято «Івана Купала в садибі Івана Козловського», Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло» та багато інших.
З метою вивчення, удосконалення та активізації діяльності клубних закладів у сільській місцевості, пошуку нових форм і методів культурного обслуговування сільського населення, привернення уваги місцевих органів влади до проблем села щорічно в області проводиться огляд-конкурс клубних закладів у сільській місцевості.