Забезпечення пожежної безпеки в природних екосистемах


 З 15 червня 2013 року в зв’язку з встановленням на території області високої температури ДСНС України визначено високий 5 клас пожежної небезпеки.
Для запобігання пожежам лісів, торфовищ, сільгоспугідь району Головою Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Макаровим М.О. підписано доручення керівникам лісових господарств району, керівникам сільгосппідприємств, служб профілактики та пожежегасіння «Про заходи щодо забезпечення пожежної безпеки в природних екосистемах на території Переяслав-Хмельницького району».
Цим дорученням забороняється випалювання трав’яного настилу та стерні на полях та пасовищах. Обмежується в’їзд транспортних засобів на територію лісів та лісових насаджень.
Жителям району слід пам’ятати, про небезпеку загорання торфу особливо по сільським радам Пристрім, Вовчків, Гланишів, Гайшин, Ковалин, Дівички, Дениси, Соснова, Велика Каратуль, Горбані, Ташань, Козлів, де залягання торфову найбільші.
Горіння торфу супроводжується виділенням їдких шкідливих речовин. Гасіння ж торфу надзвичайно трудоємкий процес та вимагає великих фінансових затрат, адже торф горить та розповсюджується горіння не на поверхні, а під землею. Для того, що повністю загасити територію горіння торфу потрібно обкопати площу по периметру на глибину залягання торфу і потім цю площу залити водою. На даний час при проведенні щоденного моніторингу торфових земель фактів загорання не виявлено, але маємо випадки випалювання трави, як на приватних городах та і на лугах.
Суха та спекотна погода, нерозуміння та нехтування правилами поводження з вогнем людей, які навіть не усвідомлюють наслідків підпалів сухої рослинності, залишене чи неправильно розведене багаття в лісі – може призвести до порушення екологічного балансу нашого з Вами краю.