Тетяна Подашевська: Обов’язок кожного чиновника – зробити все для того, аби ветерану жилося комфортно


Автор: 
Прес-служба КОДА

 В Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни відбулися урочистості з нагоди Дня Перемоги. В заході взяли участь міністр соціальної політики Наталія Королевська, народний депутат України, голова Комітету з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко, заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Подашевська.
Звертаючись з вітальним словом до ветеранів війни Тетяна Подашевська наголосила, що обов'язок Уряду, представників влади, кожного чиновника - зробити все для того, аби ветерану жилося сьогодні комфортно.
- Мене ніколи не полишала думка, а що було б якби не ви, Солдати Великої Перемоги? Те що відбулося в 1941-1945-ті роки - це винищення усього святого на землі. То була війна найжорстокіша у світі, в історії людства. Ми в боргу перед вами, і багато чого потрібно для вас зробити. На вашому прикладі ми повинні вчитися будувати країну, виживати в нелегких умовах і виховувати майбутнє покоління, - сказала заступник голови КОДА.
Вона наголосила на постійній увазі та турботі про ветеранів, а не лише напередодні того чи іншого свята, зазначивши, що «піклуватися та допомагати ветеранам - це щоденна копітка робота».
- Спілкуючись з ветеранами я неодноразово чула від них такі слова: «Найголовніше, що нам потрібно - це спілкування, не полишайте нас наодинці. Тому єднаймося заради нашої країни, заради наших дітей і внуків, заради чого відали своє життя сотні, мільйони наших людей, - наголосила Тетяна Леонтіївна.
В свою чергу Наталія Королевська повідомила, що наразі Міністерство соціальної політики працює над запровадженням Паспорту соціальних потреб ветерана. За її словами, це дозволить надавати кожному ветерану саме ту допомогу, якої він на даний час потребує.
- Ми працюємо над введенням Паспорту соціальних потреб ветерана. Цей Паспорт міститиме вичерпну інформацію щодо кожного ветерана - від місця проживання до індивідуальних потреб у матеріальній допомозі та соціальних послугах. Він також враховуватиме усі види матеріальної підтримки для кожного ветерана - на ремонт житла, лікування та ліки, забезпечення технічними засобами тощо, - а також відповідальних за їх надання, - зазначила міністр соціальної політики. Водночас вона нагадала, що за пропозицією Мінсоцполітики 13 березня Уряд прийняв рішення підвищити мінімальні пенсії всім інвалідам війни ІІ-ІІІ груп та учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років.
- Таким чином, з 1 травня 2013 року у жодного учасника бойових дій в період Великої Вітчизняної війни, якому виповнилося 85 років, пенсія не може бути меншою 2548 грн. Окрім цього, Уряд збільшив щорічну разову грошову допомогу до 5 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань в середньому на 10 відсотків, - сказала Наталія Королевська.
Крім того, за її словами, Мінсоцполітики вже розробило Проект Плану заходів на 2013 - 2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Його реалізація дозволить підвищити рівень соціального захисту ветеранів ВВВ, їхнє медичне та соціальне обслуговування, а також покращити матеріально-технічну базу госпіталів, будинків-інтернатів для інвалідів ВВВ та інших профільних закладів.