Соціальні ініціативи Президента України в дії


Автор: 
Прес-служба КОДА

 Одним із пріоритетів соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича є допомога тим громадянам, які не можуть самотужки впоратися із життєвими проблемами, насамперед, ветеранам війни, учасникам бойових дій, малозабезпеченим сім'ям з дітьми, родинам, у яких виховуються діти-інваліди, чорнобильцям. Цього року державою передбачена низка соціальних допомог для цих категорій громадян.

Допомога ветеранам війни
Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» до 5 травня передбачена виплата разової допомоги:
інвалідам війни I групи - 2415 гривень,
II-ї групи - 2110 гривень,
III-ї групи - 1895 гривень.
Учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 745 гривень.
Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають по 2415 гривень.
Членам сімей загиблих, дружинам чи чоловікам померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, передбачені одноразові виплати в сумі 375 гривень.
Учасники війни та колишні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, які були насильно вивезені на примусові роботи, а також діти партизанів отримають по 135 гривень.

Підтримка малозабезпечених родин з дітьми
Збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім'ям є продовженням соціальних ініціатив Президента, проголошених 7 березня 2012 року. В середньому державна допомога таким родинам зросте на 619 гривень.
Заплановане збільшення державної допомоги:
сьогодні - 2508 гривень,
з липня - 2752 гривень,
з жовтня - 3127 гривень,
з 2014 року - до 3484 гривень.

НАДБАВКА НА ДОГЛЯД ЗА ДИТИНОЮ-ІНВАЛІДОМ

Розмір соціальної допомоги на догляд за дитиною-інвалідом зросте на 25 відсотків.
Заплановане збільшення соціальної допомоги у 2013 році:

для дітей віком до 6-ти років допомога зросте з 486 гривень до 729;
для дітей віком від 6-ти до 18-ти років - з 605 гривень до 907.

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ, ЯКІ МАЮТЬ ІНВАЛІДНІСТЬ

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, передбачено збільшення щомісячного розміру соціальної допомоги - на 894 гривні.
Заплановане збільшення соціальної допомоги у 2013 році:
для дітей віком до 6-ти років допомога зросте з 1944 до 2838 гривень;
для дітей віком від 6-ти до 18-ти років - з 2420 до 3314 гривень.

Забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти

Протягом 2013-2014 років передбачено розширити мережу дошкільних навчальних закладів. Розширення цієї мережі дасть можливість забезпечити місцями 85 відсотків дошкільнят в державі, що відповідає європейським стандартам. Розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть можливість батькам реалізувати своє право на працю.
Завдяки відновленню та відкриттю дошкільних навчальних закладів на Київщині торік запрацювали одинадцять ДНЗ, показник охоплення дітей від трьох до шести років освітою зріс протягом останнього триріччя з 60 до 90 відсотків, а дітям п'ятирічного віку забезпечено стовідсотковий доступ до дошкільної освіти.
Аби поліпшити ситуацію із забезпеченням дошкільними місцями, в області зарезервовано земельні ділянки під зведення дитсадків у Бориспільському, Броварському, Васильківському, Обухівському, Поліському районах, містах Бориспіль, Березань, Буча, Фастів, Ірпінь.

Розвиток та оздоровлення дітей
Торік вперше за останні роки було оздоровлено понад 130 тисяч юних мешканців області. На Київщині значна увага приділена всебічному розвиткові дітей. В області реалізується Програма «Я - Київщини гордість і надія». Вчителі і тренери, які виховали переможців олімпіад, творчих конкурсів та спортивних змагань, отримують спеціальні стипендії. А талановиті діти та молоді люди - персональні премії голови КОДА Анатолія Присяжнюка. Крім того, влада відзначає талановитих дітей та підлітків за вагомі наукові, творчі та спортивні досягнення відпочинком за кордоном. У 2013 році обдаровані діти знову поїдуть влітку на відпочинок на острів Крит (Греція).