У КОДА відбулося чергове засідання обласного оперативного штабу з ліквідації наслідків НС, що сталася у Броварському районі


Сьогодні у Київській обласній державній адміністрації відбулося чергове засідання обласного оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася у с. Літочки Броварського району. Засідання пройшло під керівництвом заступника голови Київської облдержадміністрації – голови штабу Ігоря Любка. У засіданні взяли участь начальник Головного управління ДСНС України у Київській області – перший заступник голови штабу Василь Слободяник, директор департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації – заступник голови штабу Ігор Аксенов, народний депутат України Ольга Богомолець, заступник директора департаменту охорони здоров'я - начальник управління економічного планування, фінансово-бухгалтерського обліку та медичного забезпечення Сергій Васильєв та інші.


Ігор Аксенов поінформував про хід перевірки місць з масовим перебуванням людей. Станом на 21:00 02.06.2016 обстежено 551 місце з масовим перебуванням людей, розташованих на території Київської області. За інформацією Ігоря Аксенова, 42 з них не мають відповідної дозвільної документації.
«По цих об’єктах усі представники контролюючих організацій складають відповідні акти, але у зв’язку з відсутністю повноважень ми не можемо приймати відповідні заходи реагування», - зазначив він.
Василь Слободяник зазначив, що ГУ ДСНС України в Київській області проведено перевірки об’єктів літнього відпочинку та оздоровлення громадян і дітей в Київській області. Станом на 02 червня на Київщині знаходиться 133 об’єкти літнього відпочинку та оздоровлення. Перевірено 89 таких об’єктів, обстежено – 43. Майже в кожного об’єкта є порушення щодо протипожежної безпеки.
«В основному це наступні порушення: не обладнано установки протипожежної автоматики (а якщо і обладнано, то вони знаходяться в неробочому стані); у 42 закладах сигнал від цієї установки не виведений на пульти централізованого спостерігання. Відсутні джерела зовнішнього протипожежного водопостачання на 26 об’єктах, на 22-х – взагалі відсутні такі джерела водопостачання. Електромережа потребує заміни в 60 закладах. Не забезпечені засобами пожежогасіння 83 заклади. За наслідками перевірок до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 28 керівників та посадових осіб. Направлено 1 адміністративний позов до Адміністративного суду щодо застосування заходів реагування»,- зазначив начальник Головного управління ДСНС України у Київській області.
Він повідомив, що підготовлено та направлено 73 інформації до органів влади щодо недоліків протипожежного захисту об’єктів. Проведено 132 інструктажі, у яких взяли участь 922 особи. Також інструктажі висвітлено у засобах масової інформації. Щодо розпорядження голови Київської ОДА про перевірку умов для проживання та соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам, які перебувають в спеціалізованих закладах Київської області, що надають соціальні послуги, ГУ ДСНС України у Київській області, спільно із представниками районних державних адміністрацій, працівниками Національної поліції та інших зацікавлених служб проведено огляди на 195 об’єктах.
«Кожного дня до 16:00 інформація буде поновлюватися, адже робота й досі активно проводиться», - повідомив перший заступник голови штабу.
Сергій Васильєв зазначив, що на сьогоднішній день із потерпілих у пожежі у Броварському районі у лікарні перебуває одна людина.