Сьогодні піл головуванням керівника Київської облдержадміністрації Максима Мельничука відбулася нарада з питань вдосконалення надання екстреної медичної допомоги в Київській області. Участь у нараді взяли заступник голови Київської облдержадміністрації Ігор Любко, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ірина Сисоєнко, в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, голова Макарівської райдержадміністрації Тетяна Семенова, директор департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Олег Ременник, заступник директора департаменту охорони здоров'я - начальник управління економічного планування, фінансово-бухгалтерського обліку та медичного забезпечення Сергій Васильєв, головні лікарі Броварської, Бориспільської, Васильківської, Обухівської, Макарівської, Білоцерківської районних лікарень, Білоцерківської міської лікарні № 2, перший заступник голови облради Володимир Майбоженко та інші.
Максим Мельничук зазначив, що Київщина є транспортною артерією між Європою та Сходом, тому враховуючи актуалізацію катастроф в регіоні, в тому числі й нещодавню трагедію в Броварському районі, потрібно максимально зосередити зусилля задля забезпечення якісною медичною допомогою усіх громадян. Саме тому надання екстреної медичної допомоги та основні проблеми в організації – перше питання, яке потребує нагального вирішення та належного функціонування на території Київської області.
У свою чергу Віктор Шафранський зауважив, що це питання є дуже важливими з точки зору функціонування медичної допомоги, зниження захворюваності та смертності. Він зазначив, що на сьогоднішній день за статистикою в нашій країні на догоспітальному етапі фіксується 110-120 смертей на 100 тисяч населення. В Європі статистика свідчить про 30-40 смертей на 100 тисяч населення.
«Це засідання дуже важливе для нас, адже ми маємо поговорити про розбудову системи екстреної медичної допомоги в Київській області. Смертність в Київській області від ДТП є високою саме через те, що тут сходять всі основні шляхи нашої держави. Ми маємо говорити про те, щоб у Київській області існувала сучасна система екстреної медичної допомоги», наголосив в.о. Міністра охорони здоров’я України.
Він запропонував, по перше, розпочати організацію роботи цього напрямку зі створення сучасного центру оперативно-диспетчерської служби, який заплановано побудувати в Білій Церкві. По друге, створити систему притрасових лікарень, де будуть створені відділення невідкладної допомоги. «Переконаний, що поєднання двох цих чинників приведе до значного покращення та зниження смертності внаслідок екстрених випадків», - наголосив Віктор Шафранський.
Ірина Сисоєнко повідомила про те, що на території Київської області запроваджено пілотний проект щодо притрасових центрів. На базі цих центрів заплановано створити відділення інтенсивної терапії. Наразі йдуть переговори з міжнародними донорами та організаціями, які мають додаткові кошти фінансування на програми по безпеці дорожнього руху.
Заступник директора департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації доповів про програму вдосконалення екстреної медичної допомоги в Київській області, зазначивши, що Київська область долучилася до розбудови системи екстреної медичної допомоги ще в 2012 році. Така допомога передбачає надання доступу безоплатної якісної допомоги населенню.
«Сьогодні існують проблеми забезпечення автотранспорту, зміцнення кадрового потенціалу, забезпечення молодих спеціалістів житлом», - зазначив Сергій Васильєв.
На нараді також було визначено шляхи вирішення проблеми фінансування програми екстреної медичної допомоги в Київській області.
«Ми маємо докласти максимум зусиль для того, щоб усі поставлені питання вирішувалися комплексно. В першу чергу має бути налагоджена робота з міськими головами», - наголосив Максим Мельничук.