Олександр Вілкул: «З сьогоднішнього дня 90 піротехнічних загонів розпочали підривні роботи крижаних заторів»


Автор: 
Прес-служба КОДА

 У Волинській області Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів виїзне засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо проведення протипаводкових заходів у західному регіоні.

Під час засідання Олександр Вілкул зазначив, що Урядом складено карту ризиків підтоплення по всій території України. До неї включені як традиційні зони підтоплення вздовж рік Дніпро, Дністер, Прут та Дунай, так і потенційні, які перебувають в зоні впливу річок центральної та східної частини України.
«Для оперативного реагування в умовах повені створено міжвідомче угрупування сил у складі 42,5 тисяч осіб. В нього входять групи реагування від Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства інфраструктури та Міністерства енергетики та вугільної промисловості. До складу цих груп залучено більше 5 тисяч одиниць основної техніки, понад 830 засобів подолання водних перешкод, 22 літальних апаратів різного призначення», - сказав Віце-прем’єр-міністр.
Також за його словами, для ліквідації крижаних заторів, захисту мостів, гідроспоруд, дамб передбачено залучення 90 піротехнічних розрахунків Державної служби України з надзвичайних ситуацій загальною чисельністю 490 осіб і 150 одиниць техніки. «З сьогоднішнього дня 90 піротехнічних загонів розпочали підривні роботи крижаних заторів», - сказав Олександр Вілкул.
 
Довідка:
Для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із запобіганням можливому затопленню територій, на засіданні Кабінету Міністрів України 6 лютого 2013 року утворено міжвідомчий оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади. Очолив штаб Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.
До складу Міжвідомчого оперативного штабу включено представників Міноборони, Мінекономрозвитку, Мінрегіону, МВС, Мінфіну, МОЗ, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Держводагентства, Укравтодору, Держрибагентства, Укрморрічінспекції та публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго».