Київщина готова до весняної повені


Автор: 
Прес-служба КОДА

 На Київщині утворено обласний оперативний штаб із координації дій щодо забезпечення пропуску весняної повені, льодоходу та паводків, налагоджено цілодобове чергування посадових осіб.

Проводиться постійний моніторинг гідрологічної обстановки на водосховищах і річках з метою своєчасної протидії підтопленням населених пунктів. Уточнено карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, – про це заявив голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк під час прес-конференції.

Також Анатолій Присяжнюк наголосив, що гідротехнічні споруди Київської ГЕС працюють у нормальному режимі, відповідають вимогам проекту та технічним умовам.

Сьогодні перед керівництвом області стоїть завдання мінімізувати можливі негативні наслідки повені. Тому підприємства Київводресурсів перебувають у повній бойовій готовності, хоча, як стверджують в Укргідрометцентрі, з перших чисел квітня очікується підвищення температури повітря до 10 градусів тепла, яке спричинить різке танення снігу.

На Київщині вже відкрито шлюзи меліоративних каналів для вільного пропуску води, а біля гідроспоруд проводиться околка льоду.

Крім цього створено 130 аварійних бригад, до складу яких увійшли 107 працівників. За ними закріплено 172 одиниці механізмів та автотранспорту, 13 одиниці плавзасобів, 175 пересувних насосних станцій. Створено два мобільні загони на базі будівельних водогосподарських організацій, забезпечених відповідною важкою землерийною технікою та автотранспортом.