У КОДА відбувся молодіжний форум «Взаємодія та розвиток»


Днями голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук зустрівся із молодіжним та студентським активом області. Зустріч відбулася у рамках форуму «Взаємодія та розвиток», під час якого були обговорені ключові питання співпраці в реалізації молодіжної політики на Київщині.
Організаторами заходу виступили управління молоді та спорту Київської облдержадміністрації, молодіжна громадська рада при голові КОДА і Київська обласна студентська рада, громадська організація «Let’s do it, Ukraine!». Форум також відвідали заступник голови КОДА Андрій Янченко, начальник управління молоді та спорту Володимир Стеценко, директор Закладу післядипломної освіти «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Київській ОДА» Сергій Лукін, голова молодіжної громадської ради при голові Київської ОДА Олександр Крамар, голова Київської обласної студентської ради Ірина Мартова, президент громадської організації «Let’s do it, Ukraine!» Юлія Мархель, координатор акції «Зробимо Україну чистою разом» в Київській області Дмитро Педченко та близько 80 представників молодіжного активу Київщини.


У своєму вступному слові Максим Мельничук наголосив на важливості тісної співпраці між органами держвлади та громадськими організаціями задля ефективної реалізації молодіжної політики в області. Голова КОДА також запевнив присутніх у підтримці та сприянні у втіленні суспільно корисних проектів.
Під час форуму також були обговорені та вирішені важливі питання щодо проведення акції «Зробимо Україну чистою разом» у містах та районах Київщини. Окрім того, було порушено питання щодо стажування в апараті Київської обласної державної адміністрації і було проведено презентацію проектів щодо співпраці та стажування в органах місцевого самоврядування на Київщині. Також у рамках форуму громадська організація «Let’s do it, Ukraine!» провела для представників молодіжних організацій навчання щодо реалізації проектів, пов’язаних із екологією.

 

 

 

 

 


До призначення головою Київської облдержадміністрації Дмитро Мельничук працював на посаді Віце-президента Національної академії аграрних наук України (НААН України). З 2013-го по 2014-й був проректором з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України, до того працював директором Навчально-наукового інституту рослинництва, екології і біотехнологій НУБіП України.
Дмитро Мельничук має досвід роботи у Міністерстві аграрної політики України.


проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України.

проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України.

31 травня 2010 р. – 26 січня 2011р. – заступник Міністра аграрної політики України.

З лютого 2011 року – директор Навчально-наукового інституту рослинництва, екології і біотехнологій НУБіП України.

26 лютого 2013 року – обрано академіком НААН України за спеціальністю «Селекція рослин», член Президії НААН України.

З 01.04.2013 р. – по 01.08.2014 року – проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України.

З 08.08.2014 року – рішенням Загальних зборів НААН обрано на посаду віце-президента НААН.


Голова Київської обласної державної адміністрації, академік Національної академії аграрних наук України, доктор біологічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

 

Народився 6 квітня 1973 року в м. Києві, українець.

З 1998 р. – фундатор і завідувач першої в Україні проблемної лабораторї фітовірусології Національного аграрного університету (НАУ).

2000 р. – докторант НАУ.

2001 р. – завідувач кафедри екобіотехнології та біорізноманіття.

2003 р. – декан факультету захисту рослин і біотехнологій НАУ.

2004 р. – Начальник управління Безпеки хімічних речовин в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. Паралельно Голова Держхімкомісії України, отримує п’ятий ранг Державного службовця України.

7 грудня 2004 р. – створив та очолив в НАУ Навчально-науковий інститут охорони природи і біотехнологій.

У 2007 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри екобіотехнології і біорізноманіття НАУ.

2007-2010 рр. – проректор Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБіП України).

23 листопада 2007 р. – обрано член-кореспондентом Української академії аграрних наук (нині Національна академія аграрних наук України (НААН України) за спеціальністю «Біотехнологія в рослинництві».

31 травня 2010 р. – 26 січня 2011р. – заступник Міністра аграрної політики України.

З лютого 2011 року – директор Навчально-наукового інституту рослинництва, екології і біотехнологій НУБіП України.

26 лютого 2013 року – обрано академіком НААН України за спеціальністю «Селекція рослин», член Президії НААН України.

З 01.04.2013 р. – по 01.08.2014 року – проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України.

З 08.08.2014 року – рішенням Загальних зборів НААН обрано на посаду віце-президента НААН.

1997 р. – в Інституті мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України захистив дисертацію на тему: «Патологічні зміни у рослин хмелю(Humulus Lupulus L.), індуковані вірусом скручування листя» на здобуття наукового ступеню кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.06 – вірусологія.

2006 р. – захистив дисертацію в Інституті мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України на тему: «Молекулярно-біологічне вивчення геномних і реплікативних РНК фіто- та міковірусів як основа для створення рослинних біотехнологій» і здобв науковий ступінь доктора біологічних наук за двома спеціальностями 03.00.06 – вірусологія та 03.00.20 – біотехнологія.

2002–2014 рр. М.Д. Мельничука нагороджено численними грамотами та подяками міністерств та відомств України. Серед них: «Знак пошани» Міністерства аграрної політики України, медаль «Петро Могила» Міністерства освіти та науки України, Почесні грамоти й відзнаки Кабінету Міністрів України, Міністерства сім’ї, молоді і спорту України, Міністерства Оборони України, Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 2005 році М.Д. Мельничуку присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за роботу «Біотехнологія рослин». У 2009 році згідно рішення Конкурсної комісії та Рішення Президії Національної академії аграрних наук України в складі наукового колективу Максиму Дмитровичу Мельничуку було присуджено Премію НААН України «За видатні досягнення в аграрній науці».

М.Д. Мельничук збагатив науку працями першорядного значення. Він є автором та співавтором понад 400 наукових праць, з яких 270 фахових статей, з них 26 у міжнародних виданнях, 7 монографій, 9 посібників, 5 практикумів, 4 словників, атлас, а також таких підручників: «Основи біотехнології рослин» (2000), «Біотехнологія рослин» (2003), «Хімія навколишнього середовища» (2004), «Фітовірусологія» (2005), «Геоботаніка» (2006), «Біотехнологія»(2013), Лабораторного практикуму з загальної фітовірусології» (2002), 23 методичних рекомендацій з фітовірусології, екології, біотехнології та захисту рослин. Автор і співавтор понад 70 Патентів України в галузі біологічних, технічних та сільськогосподарських наук, автор наступних сортів: хмелю «Національний», суниці «Аліна», яблуні «Володимир Симиренко», ожини «Рубін».

Під керівництвом М.Д. Мельничука захищено дві докторських і десять кандидатських дисертацій.

Одружений, разом із дружиною Аліною Валеріївною Мельничук виховують трьох дітей.

 

 


Зміни до ЗУ «Про роздержавлення ЗМІ». Президент вніс кілька пропозицій:

1. Записати в документі про те, що роздержавлені друковані ЗМІ не матимуть права змінювати мову видання, тобто залишаться переважно україномовними. Водночас реформовані ЗМІ повинні зберегти свої назви, цільове призначення, тематичну спрямованість.
2. Інша пропозиція Порошенка стосувалася "непоширення дії норм закону на друковані ЗМІ, які здійснюють офіційне оприлюднення нормативно-правових актів Верховної Ради, Кабінету міністрів, президента, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також інших органів, акти яких відповідно до законодавства, підлягають державній реєстрації положень про офіційне опублікування та набрання їхньої чинності, оскільки це могло призвести до законодавчої невизначеності".