Днями у місті Буча рятувальники Київської області провели тактико-спеціальні навчання по гасінню торф'яних пожеж. Головною метою заходу було відпрацювання взаємодії рятувальних служб області, міста Києва, державного підприємства «Мобільний рятувальний центр» та керівництва місцевих органів влади задля якомога оперативної локалізації та ліквідації тління торфовищ.
Навчання складалися з теоретичної і практичної частин. Теорію розпочали із обговорення проблематики саме Ірпінського регіону. Керівник місцевого підрозділу ДСНС Юрій Буренко поділився досвідом організаційних заходів з представниками сил цивільного захисту інших районів. У свою чергу, начальник Головного управління Василь Слободяник зауважив, що саме завдяки взаємодії і підтримці міських голів Ірпеня та Бучі вдається проводити комплекс превентивних заходів щодо недопущення пожеж і вчасно ліквідовувати ті, що вже виникли.
У процесі обговорення міський голова Бучі Анатолій Федорук окреслив головні завдання, які має контролювати місцева влада, у період високої пожежної небезпеки. Він наголосив на необхідності придбати потужні мотопомпи , які значно економніші за насосні станції, та на створенні резерву паливно-мастильних матеріалів.
Щодо практичної частини змагань, то вона розпочалася із ознайомлення з роботою дронів по розвідці можливих місць виникнення загорянь. Після чого, по рукавним лініям рятувальники подавали воду на гасіння умовної пожежі. Тут були задіяні і пожежна насосна станція і новітня мотопомпа VARISCO, що є поки на озброєнні тільки у рятувальників з «Мобільного рятувального центру». Умовна пожежа була ліквідована.
Підсумовуючи результати навчання, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Ігор Любко зазначив, що тільки конструктивний діалог та взаємодія між рятувальниками, керівниками місцевих органів влади та відомчих організацій дозволить в найкоротші терміни загасити пожежі на торфовищах області та мінімізувати їх наслідки.